Aafrika migrandid maabuvad Sitsiilias otse Saksa mereväealuselt Frankfurt Am Main, 12. aprill 2016. Foto: Antonio Parrinello, Reuters/Scanpix

Itaalia ajakirjanik ja poliitik, Egiptuse päritolu endine moslem ja nüüdne kristlane Magdi Cristiano Allam esitab sotsiaalmeedias küsimuse, kas illegaalselt Itaaliasse ja Kreekasse tulnud moslemite vastuvõtmise asemel poleks õige seada esikohale põliselanike huvid.

Head sõbrad, iga päev jõuab Itaaliasse tuhandeid illegaale. Äsja mõned illegaalsete immigrantide smugeldajad vahistanud Palermo prokuratuur ütleb, et iga Liibüast saabuv illegaal maksab [üleveo eest] 1200–3500 eurot.

Peaminister Matteo Renzi eitab illegaalide sissetungi Itaaliasse ja mõistab hoopis hukka Austria kavatsuse eest püstitada Brenneri piiripunkti tara.

Aga homme [16. aprillil] sõidab paavst Franciscus Kreeka saarele Lesbosele, et näidata üles solidaarsust illegaalidega ja paluda Kreekal lahkesti veel rohkem illegaale vastu võtta, vaatamata sellele, et kreeklastel on vaesusest kõrini ja neid ärritab illegaalide sissetung.

16. aprillil Lesbose saart külastanud paavst Franciscus tõi endaga Itaaliasse kaasa mitu moslemiperekonda. Foto: Filippo Monteforte, AP/Scanpix
16. aprillil Lesbose saart külastanud paavst Franciscus tõi endaga Itaaliasse kaasa mitu moslemiperekonda. Foto: Filippo Monteforte, AP/Scanpix

Head sõbrad, kas selle asemel poleks õige illegaalsete immigrantide smugeldajate kriminaalsele tegevusele lõpp teha? Kas poleks õige sulgeda Itaalia piirid illegaalide sissetungile? Kas poleks õige asetada esikohale itaallaste ja kreeklaste huvid nende oma kodumaal, mitte illegaalide privileegid? Kas poleks õige, kui paavst tegeleks tagakiusatud kristlastega teisel pool Vahemerd, selle asemel et soosida moslemitest illegaalide sissetungi?

Allikas: Magdi Cristiano Allami postitus Facebookis.

Toimetuselt: Magdi Cristiano Allam (s 1952) on Egiptuse päritolu Itaalia ajakirjanik ja poliitik, kes on tuntud oma väga kriitilise suhtumise tõttu islamisse. Allami väitel ei saa äärmuslust islamist kui religioonist lahutada. 2005. aastal kutsus ta üles Itaalias mošeede ehitamist keelustama. Ta on avaldanud ka toetust Iisraeli poliitikale.

Allam kasvas üles moslemina ja käis koos uskliku emaga 1991. aastal koguni palverännakul Mekas. Alates 1972. aastast elab ta Itaalias. Ajapikku muutusid ta vaated järjest enam islamivastaseks ning ta pöördus ristiusku. Ta ristiti 2008. aasta ülestõusmispüha ööl paavst Benedictus XVI poolt – samm, mida kritiseerisid nii paljud moslemid kui liberaalsed katoliiklased. 2013. aasta märtsis teatas Allam, et jääb küll kristlaseks, ent astub katoliku kirikust välja viimase “pehme suhtumise tõttu islamisse”.

2009. aastal valiti Magdi Cristiano Allam Euroopa Parlamendi liikmeks.