Suurärimees Taavet Hinrikus. Foto: Tauno Tõhk / EU2017EE

Viisteist peamiselt IT-taustaga ettevõtjat kandsid värskelt Reformierakonnale, sotsiaaldemokraatidele, Eesti 200le ning Isamaa nn siseopositsioonile Parempoolsed kokku 50-60 000 eurot, kirjutab Ekspress.

Rahastajate hulgas on Wise (endine TransferWise) üks asutajatest Taavet Hinrikus, Bolti asutajad Markus ja Martin Villig, Pipedrive kaasasutajad Ragnar Sass ja Martin Henk, lisaks ka Sten TamkiviMari JollerKaroli HindriksPriit VaikmaaMagnus HiieKristjan LepikTriin HertmannTaavi Tamkivi, SALKi juht Tarmo JüristoViljar Arakas ja veel mõned teised.

Pikemalt saab teemast lugeda Ekspressist.

EKRE segab äritegemist

Väidetavalt on annetamise taga maailmavaatelised kaalutlused – soovitakse paremat Eestit ja ei taheta Eesti liikumist "kuhugi Ungari või Poola kursil suletuse suunas" -, mitte isiklikud ärihuvid. Samas rääkis Taavet Hinrikus detsembris väljaandele Politico, et EKRE juhid ohustavad laiemalt Eesti digiriigi kuvandit ning kitsamalt tema enda äri.

„Isiklikult mina olen selle pärast tohutult mures," ütles Hinrikus. „See, mida Mart Helme ja Martin Helme teevad, on viimase 30 aastaga ehitatud riigi süstemaatiline kahjustamine." Hinrikus mainis Politicole ka konkreetselt Tallinnas 70 eri riigist pärit ligi 1000 inimesele tööd andva Transferwise'i ärihuve. "Siiani pole poliitikud meile ette jäänud, aga nüüd oleme jõudmas punkti, kus nad seda teevad," rääkis ta.

Hinrikus on koos IT-valdkonna ärimeeste Tamkivi ja Ahti Heinlaga rahastanud ka väljaannet Levila, mis omakorda rahastab faktikontrolliportaali Klikisäästja. Mullu platseerus Hinrikus Äripäeva Rikaste TOPis 611 miljoni euro suuruse varandusega teisele kohale.

Toimetas Jaanus Vogelberg