Foto: bigstockphoto.com

Itaalia klassiruumides keelatakse lähinädalatel nutitelefonide ja tahvelarvutite kasutamine isegi õpetuslikel eesmärkidel. Itaalia haridusministri Giuseppe Valditara sõnul võivad nutiseadmed põhjustada õpilaste agressiivset käitumist kooli töötajate suhtes ning tekitada pingeid koolides.

"Nutitelefonide ja tahvelarvutite kasutamine võib sageli tekitada pingeid õpilaste ja õpetajate vahel, mõnikord viies ka agressioonitegudeni kooli töötajate vastu," ütles itaalia haridusminister.

Keeld hõlmab õpilasi alates lasteaiast kuni põhikooli lõpuni välja. See laiendab ka juba olemasolevat keeldu, mis kehtestati Itaalias 2007. aastal ning mis keelab klassiruumis nutiseadmete mitteakadeemilise kasutamise. Samas ei ole seda keeldu aga alati ellu rakendatud.

Eelmisel aastal soovitas Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) hariduslik, kultuuriline ning teaduslik agentuur UNESCO keelata ülemaailmselt nutitelefonide kasutamise koolides. Nende väitel juhivad need seadmed õpilaste tähelepanu kõrvale ning mõjutavad negatiivselt õpitulemusi, vahendab Euronews.

Uurimiskeskuse Pew uuringu kohaselt on kaks kolmandikku vanematest mures selle pärast, kui kaua nende teismelised lapsed veedavad aega ekraanide ees.

Toimetas Martin Vaher