Kuusirp ja jõulukaunistused Milanos, 27. detsember 2011. Foto: Luca Bruno, AP/Scanpix

Itaalias Milano lähistel asuva Rozzano omavalitsuse koolijuht Marco Parma pälvis paljude inimeste pahameele, kuna otsustas lükata algklasside traditsioonilise jõulukontserdi jaanuarisse ja teha sellest mitteusulise sisuga "talvekontsert", et ka moslemilapsed võiksid sellel takistuseta osaleda.

Koolijuhi sõnul põhjustab nimelt jõululaulude laulmine multietnilises keskkonnas probleeme. "Eelmisel aastal oli meil jõulukontsert ja mõned vanemad tahtsid jõululaule. Moslemilapsed ei laulnud, nad lihtsalt seisid seal täiesti jäigalt," kurtis Parma.

"Ei ole meeldiv, kuid näed, et laps ei laula, või veel hullem, kui ta kutsutakse vanemate poolt lavalt ära," lisas Parma.

Immigratsioonivastase Itaalia Põhja liiga juht Matteo Salvini nõudis direktor Marco Parma kohest vallandamist. Koolijuhi käitumise mõistis hukka ka Itaalia peaminister Matteo Renzi, kelle sõnul diskussioon ja dialoog ei tähenda oma identiteedist loobumist ebamäärase ja küsitava poliitilise korrektsuse nimel.

"Kui ta arvab, et aitab sel viisil kaasa integratsioonile ja kooseksisteerimisele, siis tundub mulle, et see on suur viga," ütles peaminister Renzi väljaandele Corriere della Sera.

63-aastane koolijuht on nüüdseks andnud sisse lahkumisavalduse. "Ma usun, et erinevatest uskudest ja kultuuridest pärit inimeste austamine on samm edasi integratsiooni suunas," ütles Parma. "See on multietniline kool."

Meie Kirik/Objektiiv