Kuvatõmmis filmist „Sandarm ja tulnukad (1978

Ausalt öeldes ei saa ma aru sellest, mida tähendab termin „geikristlane". Minu arvates on olemas kristlased ja mittekristlased. Kui on millegipärast vaja rõhutada, et inimene on geikristlane, kas siis ei tuleks eraldi märkida ka invaliid- või parakristlasi, pagarkristlasi, filatelistkristlasi, jalgratturkristlasi, küsib Ivan Makarov.

On juba tavaks saanud, et üllatavalt paljud eesti inimesed, kel pole hetkel isamaast otsest kasu, räägivad välismaal oleskledes Eestist halvasti. Ja kui nad seda ise tegema ei kipu, tulevad kohe appi ajakirjanikud, kes ise mängivad inimese saatust ja sõnu tema kodu ja rahva vastu.

See on küllaltki inetu, see on piinlik, nagu naabri majaseinale urineerimine, aga nii on, ja meie vasakliberaalne meedia tiražeerib ülimalt hea meelega neid tegelasi, kes midagi lõhuvad – alates Eesti rahvast kuni kirikuni välja. Eestis on sadu ausaid ja traditsioone austavaid vaimulikke, aga peavool kannab pinnal põhiliselt neid, kes toodavad vastasseisu ja riidu, nagu näiteks Annika Laats. Ülejäänutele on aga pühendatud rida pahatahtlikke materjale, kus EELK-d näidatakse mingi intriigide ja ahnuse maffiapesana, nagu oleks tegemist mõne meie süvariikliku ministeeriumiga.

Laupäevase Postimehe kaanel võibki lugeda sõnu „Eestist pagendatud geikristlane Meelis Süld: kohtumõistmine on Jumala, mitte inimeste käes." No kuidas seda võib veel mõista, kui mitte nii, et Meelis Süldi kiusati Eestis taga ja ta pidi siit pagema. Kuid vaevalt et ta teab, mida tähendab pagendamine tegelikult. Minu hea kolleeg, tippajakirjanik Aleksandr Sotnik pidi pagema Venemaalt, kuna novitšoki-eriteenistustega seotud isikud ähvardasid teda peksta seni, kuni ta muutub juurviljaks, lubades sealjuures kindlalt: alguses lööme mättasse sinu naise ja teie väikse värdja. „Väikse värdja" all mõeldi ajakirjaniku kahekuist poega.

Ma ei tea, kas Meelis Süld on Eestis elanud üle midagi vähegi võrreldavat – pigem kahtlen selles. Eesti Raadios saime tihtipeale koridoris kokku, kuna tema tegi laupäevast programmi ühes jaamas ja mina teises, stuudiod asusid lähestikku. Sümpaatne ja rahulik inimene. Alles hiljuti sain peavoolumeedia vahendusel teada, et Meelis Süld on gei. Milleks mulle suruti peale informatsioon sellest, mida kõike inimene teeb oma isiklikus elus, sellest ma aru küll ei saa. Mina ei päri isikliku elu üksikasju isegi oma headelt sõpradelt. Mis see minu asi on, kes kuidas seksib ja kellega. 

Ausalt öeldes ei saa ma aru ka sellest, mida tähendab termin „geikristlane". Minu arvates on olemas kristlased ja mittekristlased. Ja kui on millegipärast vaja rõhutada, et inimene on geikristlane, siis miks mitte märkida eraldi vuajeristkristlasi, invaliid- või parakristlasi, pagarkristlasi, filatelistkristlasi, jalgratturkristlasi? Olen näinud telesarja ENSV episoodi, kui leedulane Kestutis seksib Mai Kellukesega ja karjub lõpetades ekstaasis „Žalgiris!!!!!!!". Kui Kestutis oleks geikristlane ja seksiks Paavoga, kas ta siis võtaks kulminatsioonis suhu Looja nime? 

Hiigelintervjuu juhtmõte on toodud artiklis eraldi välja: „Kuni ühiskonnas ei kohelda LGBT inimesi võrdselt, ei saa seda oodata ka kirikult, mis neis küsimustes sörgib ühiskondliku hoiaku järel, selle asemel et olla prohvetlik hääl ja astuda vähemate kaitseks välja."

Mis otsast LGBT äkki „vähemad" ja kaitsetud on? Kirik ei saa ka parima tahtmise korral sörkida antud pseudoprobleemi puhul nüüdisaegse ühiskondliku hoiaku järel, sest piiblis sõnastatud hoiak homode suhtes ei ole kujunenud täna. Piibel on, teate, mõnevõrra vanem raamat. Mitte kirik ei sörgi ühiskondliku hoiaku järel, vaid Süld, Laats ja mõned teised sörgivad LGBT ideoloogia sabas. Nii et ei ole vaja haige pea probleeme omistada tervele peale. 

EV seadused kohtlevad kõigi seksimisviiside harrastajaid võrdselt, mina pole küll mingeid eriklausleid näinud. Geid saavad valida, õppida, sportida, töötada kõigil aladel, nendele müüakse teenuseid ja kaupu sama hinnaga, nagu teistelegi. Nad võivad ka vabalt abielluda kellega tahavad, v.a. lapsed ja sama soo esindajad. Ja ei ole vaja siin demagoogitseda: mittegeid ehk heterod ei saa samamoodi kosida lapsi ja samast soost täiskasvanuid. Nii et täielik võrdsus: gei Peeter ei saa meil ametlikult abielluda Jukuga, kuid ka heteromees Vassili ei saa abielluda Jukuga. Kus te näete ebavõrdsust?

Vastasel juhul oleks kaasaegset Eestit oodanud piiblist tuntud linnade Soodom ja Gomorra saatus, mida mainitakse nii Esimeses Moosese raamatus, Uues Testamendis kui ka koraanis. Isegi geikristlane peaks teadma, mis nende linnadega ja elanikega juhtus ja miks.

Ja juhtus nendega ikka jubedaid asju, kusjuures just äsja on avaldatud uued täiesti teaduslikud andmed tolle ammuse ja õpetliku loo kohta. Nature Scientific Reports kirjutab, et Soodoma ja Gomorra hävitas neid ülima täpsusega tabanud jäine meteoriit, kusjuures plahvatuse jõud oli umbes 12 megatonni ehk pauk oli 1000 korda võimsam, kui Hirošimale heidetud tuumapommi plahvatus. Ja see juhtus umbes 3600 aastat tagasi. Sellisele järeldusele tuli USA ja Jordaania arheoloogide grupp.

Tall el-Hammami asumit peetakse piiblilinna Soodoma prototüübiks ja teadlased peavad selle kohal peetud plahvatust piisavalt tugevaks selleks, et teha täiesti maatasa iidne linn, selle palee, kõik savist ehitised ja linna ümbritsenud müür. Teadlased avastasid savinõude klaasistunud kilde, kokkusulanud ja kogunisti mullidega kaetud telliseid ja muid samas seisundis ehitusmaterjale. Tol ajal ei olnud inimene veel suuteline saavutama niivõrd kõrgeid temperatuure. „Meil on tõendeid selle kohta, et plahvatuse hetkel oli temperatuur 2000 °C," väidab üks ettekande autoritest James Kennett (UC Santa Barbara). 

Söestunud artefaktide ja purustatud konstruktsioonide vahel leidsid arheoloogid „äärmiselt fragmenteeritud" inimluustike jäänused. Mullaproovide analüüs näitas pisikeste kvartsi, ka raua ja teiste metallide kerakeste sisaldust. Avastati nõndanimetatud „šokikvartsi" osi, mis on Kennetti sõnul plahvatuse toimumise tõestus. „Tegemist on pragunenud liivateradega, ja need praod tekkivad vaid ülikõrge surve mõjul. Seega oli tekkinud ulmeliselt kõrge surve, mis sai deformeerida kvartsi kristalle. Kvarts on üks kõige kõvemaid mineraale ja seda on äärmiselt raske deformeerida," ütles James Kennett.

Tuvastati ka soolalademete kõrge tase – uurijad arvavad, et need lademed olid välja paisatud plahvatuse jõul. Kenneth arvab, et sel põhjusel ongi Surnud meri niivõrd soolane. Tänu soolale ilmneb ka seos Tall el-Hammami saatuse ja Soodomi piiblilegendi vahel: siis kui Lott põgenes oma perega linnast, vaatas tema naine tagasi, et näha purustusi, kuid Jumal karistas teda, muutes soolasambaks. Piiblis kirjeldatakse tuld, väävlit ja taevast langenud kive. 

See avastus peaks ometi ka geikristlasi valvsaks tegema. Igal juhul see, et Meelis Süld tegutseb praegu Suurbritannias, annab lootuse, et pauk ei taba Eestit.

Kuid inglastest on kahju.