Foto: IKEA Jaapan

Jaapani IKEA pakub Tokyo kesklinnas Shinjukus 10m2 möbleeritud "kortereid" rendiga 99 jeeni (77 eurosenti) ühes kuus.

Tegemist on mitmetasandiliste elamispindadega, kuhu mahub nii pisikene kööginurk, elu- ja magamisruum kui tualett, vahendab Insider.   

Tegemist on osaga ettevõtte kampaaniast "Pisikesed kodud". 77 eurosenti on ainult üür, millele lisanduvad kommunaalkulud ja sellise hinnaga on võimalik pisielamisi rentida kuni 2023. aasta 15. jaanuarini. Käesoleval nädalal avalikustas IKEA, kuidas korterite erinevad tasapinnad on jaotatud. Esimesel tasapinnal asuvad kööginurk, tualett- ja pesemisruum ning pesumasin. Teisele tasapinnale viib redel, kus asub korteri puhkeosa.

Korterisse saab üürnik osta spetsiaalse IKEA kitsaste olude jaoks mõeldud mööbli.

Korterikampaania maskotiks on IKEA valinud enda Jaapanis populaarse Blahaj nimelise mängu-hai ja Blahaj kinnisvarakontorid, kus inimesed saavad kõnealuseid kortereid rentida, on Tokyo Shinjuku IKEA poes avatud 11. kuni 30. novembrini. 1. kuni 3. detsembrini on kinnisvarabüroo avatud Tokyo Shibuya linnaosa IKEA poes. 

Korterite üürnikud peavad lisaks astuma ka IKEA Family (IKEA pere) tasuta kliendiprogrammi liikmeks.

25. novembri seisuga oli saadaval veel ainult üks Shinjuku pisielamine. IKEA Jaapani kõneisik ei avaldanud kui palju inimesi soovis nende pakutavaid kortereid üürida.

Samuti on teadmata, kus kõnealused korterid täpselt asuvad.

IKEA pisikeste kodude reklaam.

Toimetas Karol Kallas