Iseendale mikrokiibi siirdamise komplekt Berliini "kantava" tehnoloogia näitusel Wear-it tänavu 8. juunil. Foto: Scanpix

Wisconsini firmast Three Square Market on võrsumas esimene mikrokiipide siirdamise soovitaja oma töötajaile Ameerika Ühendriikides.

Müügiautomaate pakkuva ja paigaldava ettevõtte tegevjuhi Todd Westby sõnutsi on tegemist “järgmise asjaga, mis vältimatult tuleb, ning me tahame olla osa sellest.”

Westby hinnangul on imeline, kui inimesed kapist pelgalt kätt viibutades ihaldatud kraami kätte saavad – tänu kiibile kaob raha samal hetkel arvelt.

Juba järgmisel nädalal lasevad end vabatahtlikult kiibistada enam kui 50 Three Square Marketi töötajat. Siis saavad nad oma kiipidega sisse ka kontori uksest ning logivad samal kombel sisse oma arvutitesse.

Pöidla ja nimetissõrme vahele siirdatavad riisitera suurused kiibid maksavad 300 dollarit tükk ning kulud katab tööandja.

Westby rõhutab, et andmed on krüptitud ja turvalised. “Ei mingit GPSiga jälgimist,” ütles mees.

Juba aprillis teatas Rootsi firma Epicenter plaanist kiibistada kõik oma töötajad, et vajadusel jälgida, kui kaua kestavad töötajate tualetipausid ja kui kaua tegelikult tööd tehakse.

Epicenteri kaasasutaja ja tegevjuhi Patrick Mestertoni sõnutsi muudavad mikrokiibid firma siseelu lihtsamaks ning kõikide tegevus on jälgitav.

Three Square Market teeb tehnoloogia osas koostööd Rootsi firmaga BioHax International.

Kolumn: metsalise (v)märk