Argentiina president Javier Milei pidas ÜRO peaassamblee 79ndal istungil kõne, milles hoiatas inimkonda organisatsiooni kollektivismi ja selle sotsialistliku Agenda 2030 eest.
Milei rääkis kõne sissejuhatuses, et ta pole niivõrd poliitik kui libertaar-liberaalne majandusteadlane, kes sai Argentiina presidendiks ajal kui riigi on "hävitanud sajand kollektivistlikke poliitikaid", vahendab American Rhetoric.
Ta osutas, et oma esimeses ÜRO kõnes hoiatab ta nii ÜRO-d kui hulka riike kollektivistlike poliitikate eest.
"Ma ei ole tulnud siia rääkima, mida maailm peab tegema. Ma olen siin, et rääkida maailmale, mis hakkab juhtuma, mis hakkab juhtuma siis kui Ühinenud Rahvaste Organisatsioon jätkab kollektivistlike poliitikate toetamist, mida nad teevad Agenda 2030-ga tagatud volituste alusel."
"Ühel hetkel lõpetas organisatsioon (ÜRO) selle aluslepingu põhimõtete järgimise ja hakkas muteeruma," jätkas Milei. Tema sõnul sai ÜRO-st, mis peaks kaitsma inimeste kuningriiki hoopis paljuhaarmeline Leviaatan, mis tahab otsustada nii seda, mida iga rahvusriik peaks tegema, kui ka seda kuidas maailma kodanikud peavad elama. Organisatsioonist, mis peaks otsima rahu, sai organisatsioon, mis sunnib liikmetele peale oma ideoloogilist tegevuskava.
ÜRO-st on saanud riikideülene rahvusvaheliste bürokraatide valitsus, mis tahab maailma inimesi sundida elama teatud reeglite järele.
Tema sõnul pole Agenda 2030 midagi muud kui loomult sotsialistlik riikideülese valitsuse programm, mis küll lubab lõpetada vaesuse, ebavõrdsuse ja diskrimineerimise, kuid hoopis süvendab maailma probleeme.
Ta lisas: "Nii me näeme, kuidas organisatsioon, mis loodi inimõiguste kaitsmiseks, on üks suuremaid süsteemse vabaduste piiramise pooldajaid, nagu me näiteks nägime 2020. aastal üleilmsete karantiinide ajal, mida peaks pidama inimsuse vastaseks kuriteoks."
Milei jätkas hoiatusega, et maailm on ühe tsükli lõpus. "Kollektivism ja moraalne poosetamine, ärklev tegevuskava, on kokku põrganud reaalsusega ning sellel pole maailma probleemidele enam usutavaid lahendusi." Ta lisas, et kui Agenda 2030 on läbi kukkunud, siis kas ei oleks aeg endalt küsida, kas äkki tegemist pole läbimõtlematu programmiga, tunnistada reaalsust ja kurssi muuta?
Vaadates, kes olid ÜRO allorganisatsioonide WHO ja UNESCO esimesed juhid, siis ÜRO eesmärgiks on alati olnud uue inimese ning uue või Ühe Maailma loomine. WHO-d asus 1948. aastal juhtima George Brock Chisholm, kes oli "inimrassi hea ja kurja eristamisest vabastaja".
UNESCO esimene juht oli Julan Huxley, kes oli eugeenilise rahvastikukontolli teadlane. ÜRO peakorteri alused seitse hektarit maad Manhattani saarel annetas ÜRO-le John D. Rockefeller ja Rockefellerid on ÜRO suurtoetajad olnud läbi selle ajaloo.
Ühe Maailma Programm (The One World Program) on Rockefellerite heategevus-sihtasutuse (Rockefeller Brothers Fund) ülemaailmne valdkondadevaheline projekt.
Toimetas Karol Kallas