Joe Biden, 8.06.2023 Foto: Scanpix

Joe Bideni sõnul on ameeriklased, kes kaitsevad lapsi soomoonutamise propaganda ja sootüsistamise füüsiliste lahenduste eest "hüsteerilised, julmad ning terroristlikud".

Sellise ette kirjutatud vastuse luges Biden ette Valges Majas toimunud pressikonverentsi etendusel, vahendab Breitbart

Mitte oma kõige paremas vaimses vormis 80-aastane poliitik lubas seista "homoõiguste" eest:

"Meie võitlus on väga, väga kaugel võidust, kuna meie seas leidub hüsteerilisi, minu hinnangul eelarvamustega inimesi, kes tegelevad kõige sellega, mida te näete meie riigis toimumas. Sedasi tahetakse külvata hirmu ja kõik see on totaalselt õigustamatu. Hirmus… 

See on nii vale, kuidas äärmuslastest [vabariiklastest] poliitikud kehtestavad vihkavaid seaduseid, mis ründavad soomoonutajatest lapsi, hirmutavad perekondasid ja teevad arstidest kurjategijad. Need on meie lapsed. Need on meie naabrid. See on julm ja see on kalk."

Kommentaatorite sõnul on selliste sõnumite eesmärgiks, et noored progressiusklikud valijad ei pööraks tähelepanu kasvavale ühiskondlikule kaosele ja üha hullemaks minevale majanduslikule olukorrale ning annaksid oma hääle sootüsistatud laste päästmise ettekäändel 2024. aasta valimistel jätkuvalt demokraatidele.  

Uuringud näitavad, et üha suurem osa ameeriklastest on soomoonutamise ideoloogia vastu. Tegemist on propagandaga, mis ütleb, et valitsus peab aitama noori inimesi oma isiklike ja sotsiaalsete probleemide lahendamisel, pakkudes neile oma soo väänamise lahendusi. 

Toimetas Karol Kallas