Joe Biden elektritööstuse töötajate ametiühingule kõne pidamas, 11.05.2022. Pilt: YouTUbe'i ekraanitõmmis

Joe Biden pidas kolmapäeval 11. mail rahvusvahelise elektritööstuse ametiühingu liimetele kõne, mille käigus siunas tänaste majandusprobleemide põhjustajana vabariiklasi ning nimetas president Donald Trumpi "suureks MAGA kuningaks"  

Elektritööstuse Töötajate Rahvusvahelise Vennaskonna (International Brotherhood of Electrical Workers) Chicagos toimunud konverentsil peetud kõnes küttis Biden ennast üles ja röökis laval teemal, samal ajal närviliselt näpuga viibutades, kuidas Covid-19 piirangute ajal seisid inimesed toidusabas, vahendab Breitbart.

"Kas te mäletate neid pikkasid sabasid, mida te nägite televiisoris ja kuidas inimesed seisid igasuguste sõidukitega sabas, et saada oma pakiruumi üks kast toitu? Kui kiiresti nad [?] unustavad ära, et inimesed kannatasid," röökis (alates ca 1:01:05) Biden.

Seejärel hakkas ta karjuma Vabariiklaste peale ja süüdistas neid, nagu need ei hooliks kannatavatest ameeriklastest.

"Ja mida tahtis MAGA (Make America Great Again; teeme Ameerika Taas Suureks, president Trumpi 2016. aasta valimisloosung) rahvas teha? Unustage ära, unustage ära," jauras Biden.

"Jumal, need on Ameerika Ühendriigid!," jätkas ta. "Idee, et inimesed peavad seisma tund aega, poolteist tundi sabas, et saada oma pakiruumi kast toitu, on lihtsalt uskumatu."

Ta meenutas mitu korda, kuidas ta nägi televiisoris Covidi ajal reportaaže pikkadest toidujärjekordadest. Biden mõtles ilmselt tasuta toiduabi, mida kogukondadele jagati koolide kaudu.

Samuti süüdistas ta President Trumpi eelarve puudujäägi suurendamises, mille käigus nimetas ta USA 45. presidenti "suureks MAGA kuningaks".

"President Trumpi, suure MAGA kuninga (great MAGA king) ajal kasvas eelarve puudujääk igal aastal," leidis kunagine president Barack Obama asepresident.

Samuti kuulutas endine senaator Biden, et vabariiklastel pole õigust kritiseerida 2021. aastal USA valitsuse tehtud 3 triljoni suurusi lisakulutusi.

"Need [kulutused] teevad õiglust, need tagavad väärikuse, need põhinevad rahalisel vastutustundlikkusel," õigustas ta meeletute summade kulutamist.

Samuti ei tunnistanud ta, et selliste arutute kulutuste tagajärjeks on plahvatuslik inflatsioon ja leidis, et valitsuse poolt raha külvamine aitab inflatsiooni hoopis vähendada. 

"Mul on plaan, kuidas alandada igapäevaste asjade hindu, mis teeb enamus inimesi, kes käivad tööl, kes kannatavad puudust ja mis põhimõtteliselt muudab elustandardit kui me teeme asjade hinnad odavamaks," jätkas ta. (Bideni jutt oligi seosetu ja mõttetühi.)

Üheks "plaaniks" ilmselt, "kuidas alandada igapäevaste asjade hindu", on tõenäoliselt kava kehtestada teatud kaupadele, nagu näiteks bensiinile, piirhinnad. Ehk USA tänane valitsus näeb majandussurutise lahendusena riiklikult kehtestatud kaupade hindu.

Trump oli "suure MAGA kuninga" nimetusega rahul. "Joe Biden kasutab minu kohta nüüd nime "suur MAGA kuningas". Aitäh, Joe. Tehke Ameerika Jälle Suureks. (MAGA)," kirjutas president sotsiaalvõrgus Truth.