Joe Biden Foto: Scanpix

Möödunud neljapäeval pidasid USA demokraatide presidendikandidaadid maha LGBTQ teemalise kõnekoosoleku. Obama aja asepresident ja täna üks populaarsemaid kandidaate Joe Biden kuulutas, et kui tema peaks presidendiks saama, siis maksab USA Armee kinni "transsooliste" sõdurite "soomuutmisoperatsioonid".

Kui Bideni käest uuriti, mida ta arvab nn transsooliste inimeste sõjaväeteenistusest, siis teatas Biden: "Kui mina saan presidendiks, siis sa ei pea valima. Ma ei tee nalja. Sa ei pea valima. Asja tuum on selles, et me oleme olukorras, kus transsoolised mehed ja naised peaksid saama teha seda sama, mida kõik teised maailmas teha saavad," vahendab Bideni sõnu Breitbart.

"Ei tohi olla mingit vahet. Ma mõtlen seda tõsiselt. Sa tead, sa tead mu sõpra Sarah McBride'i. Sarah töötas mu poja ametiajal Delaware'i osariigi peaprokurörina. Kui Sarah arutas meiega, kas oleks õige aeg oma sättumus avalikustada ja ta tegi seda. Mu poeg, kuna ta kasvas samas peres kui mina kasvasin oma isa ja teistega, mu poeg tegeles otsekohe sellega, et transsooliste inimeste eest kaoksid Delaware'is kõik barjäärid, sest me oleme need, kes me oleme," rääkis Biden.

Biden jätkas:

"Me peame tagama, et neil ei tekiks Title IX-iga [Seadus IX; USA soolise diskrimineerimise vastane seadus, mille alusel hakati Obama ajal kooliõpilasi sundima kasutama sooneutraalseid väljakäike] mingeid probleeme, et Planned Parenthoodi [USA aborditööstus] ei jäetaks rahast ilma ja neil oleks ligipääs vajalikele terviseteenustele. Me [Obamaga] tegime nii palju selle heaks, et sina pääseksid ligi viimaselegi teenusele, mida sul vaja läheb, sealhulgas mida katab ACA [Affordable Care Act; Obama tervisekindluskava], me tagame, et sul saab see kindlustus olema ja me tagame, et iga operatsioon, mida vaja läheb, seda vaadatakse kui vajalikku. Ja nii peab kogu asi muutuma. Ma mõtlen, tõesti peab. Ja peale selle, tänan teid teie teenistuse eest. Minu poeg teenis aasta Iraagis. Sina teenisid kahel missioonil ja tead mida? Sa tead, me võidame selle võitluse [presidendivalimised], onju? Me võidame selle võitluse."

Toimetas Karol Kallas