Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta valimispäeval toetajatele kõnet pidamas, 9.11.2016 Foto: Scanpix

Senine Ameerika Ühendriikide kliima erisaadik John Kerry hakkab tööle Joe Bideni valimiskampaania heaks ja tema asemel hakkab kliima eest hoolitsema John Podesta.

2022. aastast Ameerika Ühendriikide valitsuse nõunikuna töötanud Podestast saab riigi tähtsaim kliimadiplomaat, vahendab Breitbart.

"Me peame jätkuvalt vastama neile tohututele väljakutsetele [kliima maailmalõpule] ja pole paremat inimest kui John Podesta, kes tagab, et me seda teeme," kirjutas ajakirjanikele Valge Maja personaliülem Jeff Zients.

"John on mänginud ja mängib edasi olulist rolli ajaloo kõige tähtsama kliimaseaduse (inflatsiooni vähendamise seadus/inflation reduction bill) kehtestamise juures," jätkas ta.

Demokraatide valitsus eraldas inflatsiooni vähendamise seadusega kümneid miljardeid dollareid Ameerika Ühendriikide roheülemineku toetamiseks.

2015. aastal, kui Kerry oli Barack Obama valitsuses riigisekretär, oli ta üks mõjukamatest inimestest, kelle toel suruti läbi Pariisi kliimalepe. Alates sellest ajast on ta lennanud ringi mööda maailma ja rääkinud riigijuhtidele, kuidas need peavad vähendama oma heitmeid.

Väidetavalt John Podesta kunstikogusse kuuluvad maalid Pilt: X/@thevivafrei

80-aastane Kerry on töötanud kliimadiplomaadina tänases demokraatide valitsuses kolm aastat ja hiljemalt kevade alguses asub ta tööle demokraatide presidendikampaania heaks. 31. jaanuaril õnnitles ta Podestat uue ameti puhul.

2016. aastal juhtis Podesta Hillary Clintoni presidendikampaaniat.

Obama ajal oli Podesta valitsuse esikliimanõunik ja aitas kaasa Pariisi Leppe sõlmimisele. 

Bill Clintoni valitsuses pidas ta Valge Maja personaliülema ametit.

Vahepealsetel aastatel on Podesta löönud kaasa oluliste demokraatide mõttekodade – näiteks Center for American Progress – tegevuses.

2016. aastal sattus Podesta "vandenõuteooriate" küüsi, kui osales satanistist kunstniku Marina Abramovici "vaimukokkamise" (spirit cooking) tegevuskunsti etlemisel.

Toimetas Karol Kallas