Kamala Harris. Foto: Scanpix

Kolumnist Jonathon Van Maren kirjutab, et demokraatide presidendikandidaat Kamala Harris ning asepresidendikandidaat Tim Walz üritavad oma kampaania raames edendada kõige äärmuslikumat abordipoliitikat USA ajaloos, rõhutades vajadust piiramatuks ligipääsuks abordile ning toetades lapsetapu õigust kõikides raseduse etappides.

Kamala Harrisel on vähe poliitikaid ning vähe poliitilisi kirgi. Kuid kui asi puudutab aborti, siis ta särab.

See teema lööb talle selgelt eluvaimu sisse – lapsetapust rääkides lööb ta särama, ta muutub enesekindlamaks ning tema närvilisus kaob. Oma kõnedes presidendidebatil Donald Trumpiga ning oma kampaaniareklaamides väljendab Harris väga selgelt, et tema valimisplatvorm on rajatud soovimatute Ameerika sündimata laste laipadele. Ainuüksi ühe nädala jooksul avaldas tema kampaaniameeskond kolm telereklaami abordi teemal.

Harris meenutab mulle ühte naispastorit, kes sai hiljuti internetis kuulsaks jutlustades abordi deemonlikku evangeeliumit, samal ajal kandes abordihiiu Planned Parenthood stoolat. Rebecca Todd Peters on teinud kaks aborti, mille suhtes ei tundnud ta mingit süütunnet. Ühtlasi perverteeris ta oma kogudusele kõneledes ka Jeesuse mäejutlust: "Kui Jeesus peaks oma jutlust täna, siis võiks ta öelda, et õnnistatud on need, kes katkestavad rasedusi, kuna neid teatakse nende armuküllase headuse tõttu."

Peters propageerib inimohverduse tähistamist objektiivse heana, mitte vajaliku kurjusena ning teeb seda veel ka kõige Jumalat teotavamal viisil.

Harrisel on aga sarnane lugu. "Ma pärinen pikast liinist täis kangeid, teedrajavaid ja fenomenaalseid naisi," rääkis ta hiljuti. Ta pajatas, kuidas tema vanaema käis koos vanaisaga India külades ruuporiga naistele "reproduktiivse tervishoiu" kättesaadavuse olulisusest rääkimas.

Tuleb välja, et Harrise jaoks on abordipropaganda põlvkondade ülene perekonna pärand, mida on antud edasi emalt tütrele. Tema sõnul oli tema vanaema abordievangelist, kes käis külast külla ning jagas uudist, et on võimalik lasta oma lapsi emaüsas tappa.

Indias sooritatakse muide jahmatavalt 6,4 miljonit aborti aastas ning poisslaste eelistamise tõttu sünnib aastaks 2030 umbes 6,8 miljonit tüdrukut vähem kui poissi. Seega kannab Harris oma vanaema verist pärandit Ühendriikides edasi ning kui ta saab oma tahtmise, siis teeb ta seda ka "vaba maailma" juhina.

Nagu täheldas katoliiklasest filosoof Ed Feser: "See on see naine, kelle kohta niinimetatud katoliiklane Joe Biden ütleb, et tal on "pühaku moraalne kompass". Tegelikkuses on aga Harris Kolkata püha ema Teresa antitees, kes tõeliselt armastas Indiat ning iseloomustas aborti tabavalt kui suurimat rahu hävitajat."

Sel kuul käivitas Harrise kampaania ka 50 peatusega "reproduktiivse vabaduse" bussituuri läbi osariikide, et rõhutada, et andes hääle Kamala Harrisele ja Tim Walzile annate te hääle abordile… ükskõik kus ja millal te tahate seda sooritada, kuni üheksanda raseduskuuni välja.

On ühtlasi kõnekas, et 10. septembril aset leidnud presidendikandidaatide väitluses keeldus Harris vastama Donald Trumpile selle kohta, milline on tema positsioon hiliste abortide osas. Põhjus peitub selles, et ta mitte ainult ei usu hilisabortide lubamisse, vaid leiab ka, et abordikatse üle elanud lapsed tuleks jätta surema. Samal seisukohal on ka tema asepresidendi kandidaat Tim Walz.

Ka Harrise lõpukõne väitlusel Trumpiga oli pahalasele omane valikabortide õigustus. Koos Walziga on nad kõige radikaalsemad abordikandidaadid Ühendriikide ajaloos. Nad pole keskmised aborti pooldavad demokraadid. Nad on sellele jäägitult pühendunud. Ei ole aborti, mis neile ei meeldiks. Nad on lapsetapu suhtes lausa kirglikud. Kui nad osutuvad valituks, siis kujutavad nad endast sellist kurjuse jõudu, mida Ameerika pole kunagi varem näinud.

Artikkel ilmus väljaandes LifeSiteNews. Tõlkis Martin Vaher