Tuntud Kanada psühholoogiaprofessori Jordan Petersoni sõnul on Disney lastefilm “Lumekuninganna” (Frozen) sügavalt propagandistlik teos, millesse on pakendatud tugevad ideoloogilised sõnumid.

“Ma vaevu suutsin seda filmi vaadata,” ütles Peterson ajakirjale Time. “Filmi keskmeks on moraalne sõnum, mille ümber on ehitatud lugu, selle asemel, et esitada lugu ja lasta moraalsel sõnumil sellest esile tõusta.”

“Minu hinnangul on tegu [laste] allutamisega propagandale.”

Peterson hinnangul puudub Disney lastefilmist täielikult klassikalistele muinasjuttudele omane arhetüüpide (inimpsühholoogia tõsiasju väljendavate sümbolite) dünaamika.

Loengus, kus professor Peterson selgitas näiteks “Lumivalgekese” loo psühholoogilisi sümboleid ja nende tagamaid, nimetas ta Disney “Lumekuninganna” filmi “tülgastavaks rämpsuks”, mis lähtub eesmärgist astuda vastu klassikalistes muinasjuttudes levinud mudelile, kus prints osutub hapra noore naise päästjaks.

Petersoni sõnul tõlgendavad feministid printsessi päästva printsi motiivi just selliselt, nagu oleks see seksistlik ja sellisena vale.

“Nad leiavad, et see on sügavalt seksistlik. Tõsiselt, just nii “Lumivalgekst” kaasaegses maailmas esitletakse: ta ei vaja printsi, et saada päästetud,” väljendas Peterson käsi laiutades imestust.

Disney “Lumekuninganna” filmis on printsess Elsa esitletud tugeva noore naisena, kes ei vaja kellegi abi, vaid saab oma üleloomulike võimete abil ise kõigist raskustest võitu.

Ülimenuka “Lumekuninganna” multifilm peaks järje saama 2019. aastal ja väidetavalt on seal peaosas olev printsess Elsa kujutatud omasooiharana.

Peterson on analüüsinud paljusid Disney lastefilme ja mitte kõik neist pole tema hinnangul nii viletsad kui “Lumekuninganna”.

Allikas: LifeSiteNews.com

Homoaktivistid nõuavad, et printsess Elsa oleks ülimenuka multifilmi teises osas lesbi