Homoaktivistid survestavad Disneyt, et ülimenuka filmi Frozen teises osas tuleks miljonite tüdrukute lemmik kuninganna Elsa "kapist välja".

Ajal, mil Disney filmikompanii plaanib järge läbi aegade kõige enam vaadatud animafilmile “Lumekuninganna ja igavene talv” (Frozen), levitab üha rohkem homoaktiviste ja ka filmi peategelasele hääle andnud näitlejanna seisukohta, et miljonite tüdrukute lemmikkangelane printsess Elsa peaks menuteose teises osas “kapist välja tulema”.

Paljudes fännides on see tekitanud pahameelt ning petitsiooniga, millega palutakse Disneyl homoliikumise survele mitte alistuda, on liitunud juba ligi veerand miljonit inimest.

Hiljutises intervjuus andis kampaaniale #GiveElsaAGirlfriend (#AndkeElsaleTüdruksõber) oma toetuse ka printsess Elsale hääle andnud näitleja Idina Menzel. “Minu arvates on see suurepärane,” ütles ta ja lisas, et Disney peab sellega kaasnevatest raskustest üle olema. Menzeli sõnul toetab ta printsess Elsa lesbiks muutmise plaani igal juhul.

Plaanide kohaselt peaks filmi “Lumekuninganna ja igavene talv” teine osa ekraanidele jõudma 2018. aastal.

Geide ja Lesbide Laimamise Vastane Liit (The Gay and Lesbian Alliance Against Defamation) andis sel aastal oma aastaaruandes, mis hindab, kuivõrd tõhusalt panustavad erinevad filmistuudiod homoseksuaalsuse normaliseerimisse, Disneyle madala hinde. Nüüd püüavad homoaktivistid printsess Elsa lesbiks muutmise kampaaniaga anda Disneyle võimaluse oma reitingut parandada.

Samal ajal on käima tõmmatud ka teine Twitteri-kampaania, et teha teine laste superkangelane Kapten Ameerika (Captain America) järgmises osas homoseksuaaliks. Seda kampaaniat propageeritakse hashtag’iga #GiveCaptainAmericaABoyfriend.

Portaali FeministCulture.com rajaja Alexis Isabel algatas Frozen 2 teemalise kampaania 30. aprillil, säutsudes Twitteris: “Ma loodan, et Disney teeb Elsast lesbi. Kujutage ette, kui ikooniline see oleks.” Postituse tähistas ta hashtag’iga #GiveElsaAGirlfriend.

Postitus hakkas kiiresti levima ning paljude homoaktivistide koordineeritud pingutuse tulemusel jagati kõnealust hashtag’i koguni enam kui 5000 korda tunnis. Näitena kulutulena levinud postitustest võib tuua välja näiteks järgmise: “#AndkeElsaleTüdruksõber, sest väikesed tüdrukud peaksid teadma, et sa võid olla printsess ja armastada teist printsessi.”

Paljud murelikud lapsevanemad pole aga ettepanekust sugugi nii vaimustatud. Vastupidi, portaali Citizen GO juht Ameerika Ühendriikides Gregory Mertz algatas vastupetitsiooni pealkirjaga “Disney: ei mingit printsessi kuninganna Elsale”. Veebis allkirjastamiseks avatud petitsioon on vormistatud kirjana Disneyle ning selle alguses öeldakse, et edukusega kaasneb ka vastutus. “Teie filmid ja nendes sisalduvad sõnumid mõjutavad paljude laste südameid ja mõtlemist kõikjal maailmas.”

Püüdlus muuta kuninganna Elsa lesbiks lähtub poliitilistest eesmärkidest sööta väga noorele vaatajaskonnale ette salakavalaid ideoloogilisi sõnumeid.

“Püüdlus muuta kuninganna Elsa lesbiks lähtub poliitilistest eesmärkidest sööta väga noorele vaatajaskonnale ette salakavalaid ideoloogilisi sõnumeid,” öeldakse petitsioonikirjas.

Praeguseks on petitsiooniga liitunud rohkem kui 240 000 inimest, samal ajal kui eesmärgiks on seatud vähemalt poole miljoni allkirja kogumine.

“Lapsed on süütud ning on väga oluline mitte täita filmi ideoloogiliselt laetud sõnumitega – oluline on jääda filmi algse teema juurde ning aidata seeläbi lastel unistada igavikulistest väärtustest, nagu armastus, sõprus, truudus, heldus jne,” sedastatakse petitsioonis.

Citizen GO soovitab, et kuninganna Elsale antaks hoopis võluv prints ning selle sõnumi levitamiseks on loodud hashtag #CharmingPrinceForElsa (#ElsaleVõluvPrints).

“Ma ei ole üllatunud, et väärastunud mõttemaailmaga liberaalid tahavad muuta laste seas ülimenuka multifilmi veel üheks vahendiks, mille abil normaliseerida ja propageerida selleks kõige vähem vastupanuvõimelise publiku seas homoideoloogiat,” ütles Meediauuringute Keskuse asepresident Dan Gainor. “On peaaegu kindel, et vasakpoolse suunitlusega Disney võtab homoliikumise nõudmised ühel või teisel viisil omaks ning annab neile oma toetuse. Ehk saadab see lastevanematele olulise sõnumi vältida edaspidi nii Disney filme kui ka lõbustusparke.”

Organisatsiooni Mass Resistance kommunikatsioonijuhi Sean Ryani sõnul on lastele suunatud jõhker propaganda üks homoliikumise peamistest tööriistadest ning see, mida püütakse Elsa lesbiks muutmisega teha, on järjekordne näide, kuidas täiskasvanud suruvad lastele oma väärastunud vaateid peale ning rakendavad nad oma ideoloogiliste ambitsioonide teenistusse.

“Sellist agendat püüavad ellu viia väga mõjuvõimsad aktivistide organisatsioonid, mis töötavad pidevalt selle nimel, et õõnestada ühiskonna moraalseid aluseid,” ütles Ryan. “Sellest, et Hollywood on üha enam tõstnud esile homoseksuaalset käitumist ja identiteeti, ei ole neile ikka veel küllalt. Liikumisele, mille eesmärgiks on totaalne ülemvõim, ei saa sellest kunagi küllalt.”

On peaaegu kindel, et vasakpoolse suunitlusega Disney võtab homoliikumise nõudmised ühel või teisel viisil omaks ning annab neile oma toetuse.

Konservatiividest perekonnakaitsjad on kritiseerinud ka filmi “Lumekuninganna ja igavene talv” esimest osa, öeldes, et see kujutab endast osavalt maskeeritud homoseksuaalsuse propagandat, samal ajal kui homoaktivistid on filmi samal põhjusel ülistanud. Mõlemad pooled nõustuvad, et film loob homoseksuaalse kalduvusega noortest positiivse kuvandi, ainult et homoaktivistide hinnangul ei tehta seda piisavalt avatult ja otseselt.

Konservatiivne blogipidaja Kathryn Skaggs kritiseeris Frozen’it, sest selle kaudu esitatakse mõttemalle, mis kajastavad homoagenda eesmärki normaliseerida ühiskonnas homoseksuaalsust.

Filmi üheks keskseks teemaks on Skaggsi sõnul kuninganna Elsa eneseisoleerimine, kuna ta tunneb end kõigist teistest “erinevana” ja seetõttu ühiskondlikult mitteaktsepteerituna. Ühel hetkel küsitakse tema vanematelt, kas Elsa “sündis sellisena või neetuna” ning vanemad kinnitavad, et ta oli juba sündides erinev. Selleks, et ühiskonda integreeruda, peab Elsa varjama oma tõelist identiteeti ning see tekitab temas sisemise konflikti. Olgugi, et vanemad sisendavad talle, et ta peab end kontrollima, kuna teised peavad tema erinevust kurjuse väljenduseks, ei saa Elsa muutuda. Lõpuks lahutavad vanemad Elsa täielikult kõigist teistest.

Oma erinevust tunnetab Elsa suuresti läbi häbi. Vanemad ütlevad talle: “Varja seda, ära tunne seda.” Pärast vanemate surma saab Elsast kuninganna. Tema “normaalne” õde Anna ootab õnnelikult endale meessoost kaaslast, ent Elsa ei ole sellest huvitatud. Üks tegelane lausub seda kommenteerides sõnamänguliselt, et “temaga ei õnnestunud kellelgi mingit suhet luua”.

Mitmed homoaktivistid on kirjeldanud filmi Frozen lesbilise naise sisemise konflikti allegooriana; seejuures Oscari võitnud tunnuslugu “Lase sel minna” (Let It Go) on Akash Nikolasi sõnul justkui “kapist väljatulemise hümn”.

Laulu Let It Go sõnad räägivad traditsioonilise moraali vastu mässamisest: “Mina olen kuninganna… Ei suutnud seda enam enda sees hoida… Ära lase neil näha, ole hea tüdruk, kes sa alati pead olema, varja, ära tunne”. Ja laulu refrään ütleb: “Las sel minna, ei suuda seda enam tagasi hoida… Mind ei huvita, mida nad selle peale ütlevad… Ei ole õiget ega valet, mulle pole mingeid reegleid; olen vaba… see täiuslik tüdruk on kadunud…”

Skaggsi sõnul on filmis keskseks probleemiks ühiskonna suutmatus aktsepteerida Elsa “erinevust”, mida omakorda kasutatakse allegooriana viitamaks ühiskonna suutmatusele aktsepteerida homoseksuaalset käitumist ja nn homoabielu – probleemiks on ühiskonna vastuseis, probleemiks on konservatiivne ühiskond, mis ei taha aktsepteerida erinevusi ning mis takistab homoseksuaalidel tundmast end ühiskonnas tõeliselt vabana.”

“Homoseksuaalse käitumise ühiskondlikuks normaliseerimiseks ei piisa liberaalse meedia kinnitustest, et see on igati normaalne, ega ka aktivistlike kohtunike omavolilistest otsustest seadustada nn homoabielu… Tarvis on ka meie laste indoktrineerimist… Kaasaegses liberaalses ühiskonnas nõutakse, et kõigele, mida saab õigustada armastusega, tehtaks tee vabaks, olgu see, millest jutt käib, kasvõi raske patt,” võttis Skaggs teema kokku, rõhutades, et tegu on erakordselt jõulise ideoloogiaga.

Petitsiooniga, millega nõutakse Disneylt, et kuninganna Elsat ning teda kangelaseks pidavaid miljoneid lapsi ei rakendataks homoliikumise ideoloogiliste ambitsioonide teostamise teenistusse, saab liituda SIIN.

Refereeritud portaalist LifeSiteNews.com.