"Tulevik on roheline" Pilt: BigStockPhoto

Mõttekoja Heartland Institute'i endine juht ja tuntud avaliku elu tegelane Joseph Bast selgitas 2013. aastal, miks on tänaste kliimapoliitikate taga progressistide kõige ning kõigi allutamise soov.

"ÜRO on jälestusväärne üleilmse silmakirjalikkuse tsitadell. … Vabad riigid peaks sellest lahkuma." Ayn Rand

Kui "suure lähtestamise" eesmärgil loodud maailmaorganisatsiooni ÜRO juurde asutati Valitsustevaheline Kliimamuutuste Nõukogu (IPCC), siis Ameerika Ühendriikide üks tuntumaid mõttekodasid Heartland Institute kutsus kokku Valitsusvälise Rahvusvahelise Kliimamuutuste Nõukogu  (Nongovernmental International Panel on Climate Change; NIPCC). NIPCC avaldas 2013. aastal mahuka rahvusvahelise teadusuuringu, mis põrmustab uue maailmakorra ehitajate kliimamuutuste valed.

"Mõeldes täpsemalt kliimamuutustele II" autorid Robert Carter ja S. Fred Singer ning Bast käisid uuringut tutvustamas mõttekoja Ayn Rand Institute'is. Alljärgnev tekst – algab ca viiendast minutist – on pärit osutatud videost. 

Rohepöörde sihiks on pahem-maailmakord

Heartland Institute hakkas kliimamuutuste teemaga tegelema 1993. aastal. Toona me tuvastasime, et tegemist on kõigi keskkonnamuutustega hirmutamise tegevuskavade emaga.  

Keskkonnakaitsjad, kes tegelikult ei ole keskkonnakaitsjad, vaid pahempoliitikate kehtestajad, pahema ilmavaatega organisatsioonid, mõtlesid välja, et kui kontrollida energiat, kontrollitakse inimolevusi. See on kogu kliimamuutuste teema sisu. 

"Inimtekkeliste kliimamuutuste" jutupunktid kujutavad endast teaduse toe otsimist poliitilisele tegevuskavale. Sellised täpsemad kavad koostati minu hinnangul 1960–1970-ndatel aastatel, kuid sarnased mõtteid võib leida 1930-ndatest ja tõenäoliselt inimtsivilisatsiooni koidikult. Teema sisuks on energia kontrollimine. 

Kui näiteks fossiilkütuste põletamisel on päriselt kliimale ohtlik mõju, siis on võimulolijate käes retsept, kuidas kontrollida kõigi fossiilkütuste kasutamist, mis moodustavad 80–90 protsenti kogu energiast. Kui keegi saab nende kasutust kontrollida ja nende kasutamise ära lõpetada, siis võib selline inimene või organisatsioon seisata maailma käitavad mootorid.

Täpselt seda soovib keskkonnaliikumine teha ja on üritanud seda kliimasoojenemise arutelude kaudu viia ellu viimased nelikümmend aastat.

Tõlkis Karol Kallas