Tänavu veebruaris võttis Briti politsei ühendust kodus nelja last kasvatava ema Kellie-Jay Keen-Minshulliga, kes oli Twitteris kritiseerinud soovahetuse aktivisti Susie Greeni otsust lennutada oma 16-aastane poeg Taisse suguelundite eemaldamise operatsioonile.
Nagu kirjutab viitega Christian Posti artiklile LifeSiteNewsi kolumnist Jonathon Van Maren, kandis Green ilmselt kriitika politseile ette, kes seejärel Twitterist Keen-Minshulli andmed hankis.
Keen-Minshullile helistanud politseinik alustas "soovahetuse" õigustamise ja kaitsmisega ning väitis, et liikumine on kõrvutatav mustanahaliste ja homoseksuaalide õiguste eest võitlemisega.
Seejärel sai ema teada, et tal tuleb ilmuda ülekuulamisele intervjuule ning kohaletulek on kohustuslik – mitteilmumise korral kuulutataks ta "tagaotsitavaks".
Kui Keen-Minshull küsis, mida politseinik "tagaotsitava" staatuse all silmas pidas, selgitas too, et "kui ta üritaks maalt lahkuda, siis ta arreteeritaks, ning kui ta autoga sõites teeveeres peatuks, siis ta [samuti] arreteeritaks," seisab tsiteeritud artiklis.
Küsitlusel selgus, et politsei oli salvestanud kõik koduse ema väidetavalt solvavad postitused, milliseid oli kokku kaheksa.
Greeni peamine kaebus seisnes selles, et tema poja kohta kasutati sõna "kastreerima", mis aga "soovahetuse" eesmärgil sooritatavate operatsioonide käigus meesterahvastega reaalselt aset leiab.
Naise suhtes algatatud uurimine kestab ning talle ei ole teada antud, kui kaua see aega võtab ning kas asi jõuab ka süüdistuse esitamiseni.
Käimas võib olla ettevalmistus laiemaks sõnavabaduse vastu suunatud kampaaniaks, kuna politsei sõnutsi on Keen-Minshulli näol tegemist testijuhtumiga.