LifeSiteNewsi veebilehe kuvatõmmis.

Homoaktivisti järjepideva kampaania tulemusena ähvardab juhtivat elupooldavat veebilehte LifeSiteNews mahavõtmine. Nende veebimajutusettevõte on andnud LifeSiteNewsile 12 tundi, et kolida oma veebileht nende serverist ära.

Tänavu suvel visati suurest sotsiaalmeediast välja konservatiivne raadiosaatejuht Alex Jones ning sama saatus ähvardas ka uudiste- ja arvamusportaali Objektiiv, mille toimetajaid Varro Vooglaidu ja Markus Järvit korduvalt ka Facebookist pagendati – ning seda alusetult koguni enam kui kuuks ajaks. Nüüd on jõudnud järg kätte aga Kanadas tegutseva juhtiva elupooldava veebileheni LifeSiteNews, mille arvukaid uudislugusid ja arvamusartikleid ka Objektiiv oma kodumaiste lugejateni on toonud.

Seekord pole aga veebilehe mahavõtmise taga internetihiiud, vaid süüdimõistetud poistepilastaja ja homoaktivist Adam Flanders, kelle motiiviks on LifeSiteNewsi sõnul kättemaks, kuna nad kajastasid oma veebilehel tema rünnakut Massachusettsi asuva konservatiivse pereväärtusi kaitsva organisatsiooni MassResistance vastu ning paljastasid seejuures ka tema kriminaalse mineviku. Flanders on sarnaseid rünnakuid ka varasemalt edukalt läbi viinud – näiteks võeti selle tulemusena kaheks nädalaks maha homoaktivistide agendat paljastav veebileht Americans for Truth About Homosexuality (“Ameeriklased seismas tõe eest homoseksuaalse kohta” – inglise k.).

Nagu varasemalt, pöördus Flanders ka nüüd oma kaebustega sihikule võetud abordivastase ja pereväärtusi kaitsva organisatsiooni veebimajutusettevõtte poole. LifeSiteNewsi sõnul keskendub Flanders seekord absurdsetele süüdistustele nagu oleks nende veebileht “kaasosaline vägivaldses vihakuriteos homoseksuaalse mehe ja katoliku kiriku vastu” ning nagu oleks nad “kutsunud üles vara kahjustamisele ja füüsilisele rünnakule,” kuna avaldasid lihtsalt kriitilise artikli homosõbralikust piiskopist, kes kaitses oma diötseesis “noorte täiskasvanutega” töötavat avalikku ja praktiseerivat homoseksuaali, kes on ühtlasi “homoabielus”.

27. oktoobril kohaliku aja järgi kell 20:30 õhtul andis LifeSiteNewsi veebimajutusettevõte neile e-kirja teel teada, et nad võtavad nende veebilehe maha 12 tunni jooksul või varem:

“Me rakendame oma ‘TEENUSTE PEATAMISE’ klauslit… ning anname teile 12 tundi etteteatamisaega, et saaksite oma veebilehe meie serveritest ära kolida.”

Selle otsuse kohta ei antud LifeSiteNewsile mitte mingit eelnevat hoiatust, mistõttu töötas nende veebiarendaja seejärel terve öö, et rakendada ajutisi meetmeid, mis võimaldaksid lehte ülal hoida isegi juhul, kui nende praegune veebiteenusepakkuja oma ähvarduse täide viib ning nende lehe majutamise oma serverites lõpetab. Ühtlasi alustatakse nüüd otsinguid uue veebimajutusettevõtte järele, mis sellistele ähvardustele ei alistuks.

LifeSiteNews uurib ka õiguslikke võimalusi, et võidelda Adam Flandersi ahistamiskampaania ning veebimajutusettevõtte erakorralise teenuse peatamise vastu. Kuna nii veebimajutusettevõtte vahetamine kui ka võimalikud kohtulahingud toovad endaga kaasa suuremahulisi õiguskulusid, siis palub mittetulundusühinguna tegutsev LifeSiteNews lisaks oma lugejate ja toetajate palvetele ka annetusi oma missiooni ja võitluse jätkamiseks usu-, sõna- ja arvamusvabadust ründava homolobi vastu.