Laupäeval toimuv meeleavaldus on meie rahva iseloomu testiks – siin on reaalne võimalus näidata üheskoos, et meie rahvas kannab endiselt südames õigluse ja vabaduse ideaali ning on valmis ka selle ideaali kaitseks välja astuma, toonitab Objektiivi toimetus juhtkirjas.

Homme, laupäeval, kell 12.00 toimub Tallinnas, Vabaduse väljakul suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks. Nagu teada, keskendub meeleavaldus kolmele põhilisele nõudmisele: faktiline sundvaktsineerimine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema; vaktsiinipassidega ühiskonna lõhestamine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema; laste massiline Covid-19 vaktsineerimine on põhjendamatu ja peab lõppema.

Oluline on tähele panna, et veel pool aastat tagasi öeldi inimeste kohta, kes hoiatasid, et nõuame kõigi nende asjade teostumiseni, et tegu on vandenõuteoreetikutega, kes levitavad ühiskonnas vastutustundetult hirmu. Paraku ei olnud tegu vandenõuteooriate, vaid täiesti adekvaatsete prognoosidega – faktiline sundvaktsineerimine, ühiskonna lõhestamine kodanike esimesse ja teise klassi jagamise teel ning laste massiline vaktsineerimine on meie ühiskondlik reaalsus.

Tasub tõsiselt mõelda, kuhu me ühiskonnana jõuame, kui asjade jätkuvad samas vaimus. Selle mõistmise saavutamiseks ei ole tarvis vaadata kaugemale lõunapiiri taga asuvast Lätist, kus alles mõne nädala eest teatati, et kõik avalikud teenistujad kohustatakse laskma endale süstida valitsuse poolt nõutud aineid, ning kus nüüd hõigati välja, et minnakse veel kaugemale ja ainete süstimise kohustus pannakse ka enamikule erasektori töötajatele.

Eestis liiguvad asjad samas suunas. Teatavasti andis valitsus juba teada, et tulevast nädalast ei kvalifitseeru PCR-test ehk ainuke asi, mis üldse mingil määral nakkusohutust tõendab, enam nakkusohutuse tõendina ning et ainuke asi, mis hakkab nakkusohutustõendina kvalifitseeruma, on vaktsineerimistunnistus, mis teatavasti ei tõenda mitte kuidagi kellegi nakkusohutust.

Asjaolusid silmas pidades on täiesti selge, et käiku lastud programm ei lähtu mitte inimeste tervise kaitsmise, vaid nende massilise vaktsineerimisele survestamise ja sundimise eesmärgist. Niisugusest eesmärgist lähtuvalt kehtestatud piirangud on aga ilmselgelt põhiseadusega vastuolus ja sellisena ka õigustühised.

Õigustühised korraldused ei oma aga kellegi suhtes siduvat jõudu. Mida suurema fanaatilisuse ja jõuga neid piiranguid kehtestatakse ja jõustatakse, seda enam paljastub valitsus totalitaarse režiimina.

Igal juhul oleme jõudnud rahvana olukorda, kus on jälle aeg selg sirgu lüüa. Peame oma tegudega tõestama, et me ei ole lihtsalt lükata-tõmmata orjamass, vaid rahvas, kelle südameis elab endiselt õigluse ja vabaduse ideaal ning kes on suuteline selle ideaali kaitseks ühisel jõul välja astuma. See on meie vabadusvõitlus, mida oleme kohustatud pidama.

Lõpetuseks rõhutame, et korraldajate eesmärgiks on pidada laupäevane meeleavaldus rõhutatult soliidses ja väärikas vaimus. Korraldajad on teinud kõik, et see eesmärk teostuks, nii koostöös turvameeskonna kui ka politseiga. 

Ühtlasi paluvad korraldajad, et keegi ei tuleks meeleavaldusele provokatsioone korraldama ning et meeleavaldusel osalejad ei alluks mingil juhul ühelegi provokatsioonile. Korra hoidmine on turvameeskonna ja politsei ülesanne ning ühisel jõul seda ka tehakse. 

Foto: Rahvuslipu heiskamine Pika Hermanni torni 24. veebruaril 1989, esimest korda pärast 1944. aastat. Foto: Veiko Vihuri