USA naissoost merejalaväelased patrullimas Afganistani Spin Boladaki piirkonnas asuva moonipõllu ääres, 5.04.2010 Foto: US DoD

Wikileaksi asutaja Julian Assange selgitas 2011. aastal antud intervjuus, miks Afganistani sõja eesmärgiks pole mitte riigi alistamine, vaid lääneriikide maksumaksjate raha röövimine.

"Afganistani sõja eesmärgiks on Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Riikide maksumaksjate raha kantimine Afganistani kaudu rahvusvahelise turvanomenklatuuri kätte," rääkis Assange. 

Tema sõnul on selline Afganistani sõja eesmärk. "Eesmärgiks on lõputu sõda, mitte edukas sõda." 

Afganistani, Iraagi ja teiste sarnaste "igaveste sõdade" suurimateks võitjateks peetakse kaitsetööstuse ettevõtteid, mis teenisid neilt vähemalt sadu miljardeid dollareid. Lockheed Martini, Boeingu, General Dynamics'i ja sarnaste suurte kaitsetööstusettevõtete, mis muuhulgas pakuvad "sõjalise alltöövõtu" teenuseid, suurimad omanikud on BlackRock, Vanguard ja teised maailma suurimad varahaldusettevõtted.

Eesti on osalenud pea kõigis viimaste aastakümnete Ameerika Ühendriikide "demokraatia ja vabaduse" eksportimise üritustes, millega tagati väidetavalt Eesti julgeolekut. Afganistani ja Iraaki on Eesti toetanud miljonite eurodega. Esimeses on taas võimul Taliban ja maavarasid kaevandab Hiina Rahvavabariik ning teises tähendas Saddam Husseini kukutamine kõige suuremat kasu Iraanile.

Toimetas Karol Kallas