Juncker lubab teistele liikmetele hoiatuseks britte kahjustavat Brexitit

Jean-Claude Juncker lubab lahkuvate brittide elu teistele hoiatuseks raskeks teha. Foto: Frederick Florin, AFP/Scanpix

Euroopa Komisjoni presidendi sõnutsi koheldakse Suurbritanniat pärast Brexitit kui “kolmandat riiki” ning lahutus tuleb niivõrd ebameeldiv, et peletab teistel liikmesriikidel lahkumismõtted peast.

Saksa ajalehele Bild am Sonntag antud intervjuus ütles Jean-Claude Juncker ühtlasi, et Marine Le Pen ei saa Prantsusmaa presidendiks ning et Euroopa Liidu suhe USA presidendi Donald J. Trumpiga “on midagi võõrdumise sarnast.”

“Ühendkuningriigi näitel saavad [ülejäänud 27 liikmesriiki] näha, et Euroopa Liidust lahkumine on halb mõte,” vahendab Breitbart.

“Euroopas on valida, kas süüa seda, mis laual on või üldse mitte laua äärde tulla,” selgitas Juncker Suurbritannia saatust.

Juncker on nördinud, et Trump julgustas teisi Euroopa Liidu liikmeid Ühendkuningriigi eeskujul blokist lahkuma.

“Fakt, et Ameerika president tervitab Ühendkuningriigi otsust lahkuda Euroopa Liidust ning julgustab teistel maadel nendest eeskuju võtta on pretsedenditu fenomen. Meil tuleb alustada intensiivset dialoogi,” ütles Juncker.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!