Jüri Kotšinev: Borodino lahingusse jõudes oli Napoleoni “parim enne” tähtaeg juba läbi

Ajaloolane ja literaat Jüri Kotšinev tutvustab Objektiivile oma uut raamatut “1812. Napoleoni sõjakäik Venemaale osavõtjate mälestustes”, milles Eesti lugeja saab osa 1812. aasta Napoleoni Venemaa-sõjakäigust osa võtnud Prantsuse ja Vene keisririigi ohvitseride poolt kirja pandud ülestähendustest nagu ka detailsest lahingukirjeldusest ja mõlema armee väekoosseisudest. 

Objektiivi stuudios on taaskord hea meel tervitada meie head sõpra Jüri Kotšinevi, kellelt hiljuti ilmus uus ajalooraamat pealkirjaga “1812. Napoleoni sõjakäik Venemaale osavõtjate mälestustes”.

Raamat vahendab Eesti lugejale harukordset materjali, nimelt Prantsuse ja Vene keisririigi ohvitseride poolt kirja pandud ülestähendusi Moskva all Borodino küla lähedal peetud lahingust, mis lõppes massiliste elavjõukaotustega kummalegi osapoolele ning seetõttu klassikalise viigiga.

Ühtlasi on Jüri Kotšinev oma teoses detailselt kirjeldanud ja üles loetlenud prantslaste ja venelaste armeede koosseisud nii sõjakäigu alguses kui ka Borodino lahingus Moskva lähistel.

Jüri Kotšinev tutvustab intervjuus Napoleoni sõjakäigu tagamaid ja tähendust ning vaatleb Venemaa tegutsemise tagajärgi Prantsuse revolutsiooni vaimu levitava kindrali ja keisri maailmavallutusplaanide lõpliku kukutajana.

Vaadake lisa videost!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.