Naine protesteerimas Bilderbergi grupi kohtumist võõrustava Madridi hotelli ees 30. mail 2024. Foto: Scanpix

Vabariigi valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel sõitis peaminister Kaja Kallas Hispaaniasse mitu päeva vältavale välispoliitika ja julgeoleku teemalisele Bilderbergi kohtumisele.

Peaminister Kaja Kallas viibib 30. mail kuni 2. juunil Hispaanias välispoliitika ja julgeoleku teemalisel Bilderbergi kohtumisel, seisab Vabariigi valitsuse lakoonilises teadaandes.

Vikipeedia andmetel loodi Bilderbergi grupp selleks, et korraldada Euroopa ja Ameerika suhtlust üle Atlandi ookeani.

"Bilderbergi gruppi ühendab arusaam, et kohalikke probleeme suudab lahendada kosmopoliitse teadvusega eliit. Probleemiks peetakse kohtumistel toimuvate arutelude salastatust, sest ajakirjanikke sinna ei lubata. Bilderbergi gruppi on peetud uue maailmakorra juurutajaks ja nimetatud esimeseks "maailmavalitsuseks", sest grupis tekkinud arvamused võivad saada maailmas edaspidi teostatavate muutuste aluseks," võib lugeda Vikipeedia artiklist.

Riigikogu liikme Varro Vooglaidi hinnangul on oodata, et globalistid annavad kohtumisel Kallasele üle järjekordse auhinna "tubli töö eest oma rahva eluliste huvide mahamängimisel".

"Sellised ongi globalistlike võimustruktuuride foorumid, kus tehakse teatavaks, millises suunas Eesti ja ülejäänud Lääs peab liikuma. Riigikogus hiljem vaid vormistatakse vastavaid otsuseid, etendades demokraatiat. Kes vähegi millestki aru saab, peab niisugust baasreaalsust mõistma ja aduma seega ka seda, mida reaalselt silmas pidada, kui räägitakse Eesti Vabariigi iseseisvusest ja sõltumatusest," tõdeb Vooglaid sotsiaalmeedias.

Bilderbergi kohtumised peetakse kinniste uste taga ning need on ajakirjanikele suletud. Seetõttu on Bilderbergi grupp äratanud õigustatud kriitikat ja umbusku ning seda peetekase paljude poolt globalistlike poliitikate ja ideoloogiate pealesurumise instrumendiks.

Seekordsel Bilderbergi kohtumisel osaleb arvukate teiste kutsutute seas ka hiljuti Eestit külastanud Soome president Alexander Stubb.

Toimetas Markus Järvi