EKRE fraktsiooni liige Kalle Grünthal. Foto: riigikogu/Erik Peinar

Riigikogu liige Kalle Grünthal andis sotsiaalmeedias teada, et esitas täna isikliku avalduse Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) lahkumise kohta. Grünthal leiab, et ei saa enam erakonnas jätkata, kuna tema vastu on käivitatud kuluhüvitiste väärkasutamise kahtlustuse tõttu taktikaline infooperatsioon ning algatatud kriminaalmenetlus, mis kahjustab ka EKRE mainet.

Avaldame Kalle Grünthali pressiteate täismahus:

Pöördumine EESTI RAHVALE

Alates eelmisest nädalast olen olnud meedia ülivõimsa tähelepanu all seoses kuluhüvitiste teemaga, mis seonduvad kütusekaardi kasutamisega. Et tähelepanu minu isiku osas jätkuvalt üleval hoida on sellele lisandunud ka eraeluliste asjaolude vürtsikad kirjeldused, mis kogumis teenivad vaid üht eesmärki – näidata mind võimalikult halvas valguses.

Minu hinnangul on tegemist taktikalise infooperatsiooniga, millel on vähemalt kaks eesmärki.

Esiteks, juhtida tähelepanu kõrvale Kaja Kallase Venemaa äridelt ja teiseks täna algavast riigieelarve menetluselt, mis on üdini Eesti rahva ja riigi vaenulik ning mida on kergem menetleda, kui inimeste tähelepanu on suunatud mujale.

Tähelepanuväärne on ka asjaolu, et erinevate tõusetunud skandaalide puhul, algatatakse ja toimub kriminaalmenetlus vaid EKRE saadikute suhtes.

Miks on see nii?

Vastus on lihtne, sest vaid EKRE Martin Helme juhtimisel seisab tõeliselt rahva huvide eest ning ilmselgelt on vaja valitsusele ebameeldivaks muutunud EKRE saadikud poliitiliselt areenilt kõrvaldada.

Lähtudes eeltoodust olen seisukohal, et ma ei saa EKRE liikmena enam jätkata, sest kõik minuga seonduv kahjustab ka EKRE mainet.

Käesolevaga annangi teada, et esitasin täna isikliku avalduse Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast lahkumise kohta.

Eesti eest!

Lugupidamisega

Kalle Grünthal

Toimetas Martin Vaher