Kamala Harris Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide Väärteabe Haldusüksuse tegevus on hetkel küll peatatud, kuid Joe Bideni käsul loodi sarnaste ülesannetega internetipõhise ahistamise piiramise rakkerühm, mida pandi juhtima Kamala Harris.  

Interneti ahistamise vastane rakkerühm loodi 16. juunil ja selle loomise ajendiks on väidetavalt Bideni valitsuse veendumus, et internetis levivad kuritarvitused põhjustavad päris maailma vägivalla, mida näitab Uvalde koolitulistamine, vahendab Reuters.

Harrise rakkerühm peab kuue kuu jooksul koostama tegevuskava projekti mille alusel probleem lahendada. Ette nähakse ohvrite paremat toetamist, ennetustööd ja nii ründajate kui neid mahitavate platvormide suuremat vastutust.

"See mõjutab meid kõiki kui see mõjutab meist igaüht," rääkis Harris rakkerühma käivitamist tutvustaval pressikonverentsil. "Meil, sellepärast, on vastutus seista üheskoos, toetada neid, kes on selle läbi elanud ja samuti peame saama aru, et nad ei tohi olla üksi selle probleemiga võideldes."

Rakkerühma juhtkonda kuuluvad veel Valge Maja soopoliitika nõukogu ja Rahvusliku Julgeolekunõukogu liikmed.

"See on hädavajalik, et me pühendume probleemi, mida kujutab endast telg interneti naistepõlguse, radikaliseerumise ja vägivalla vahel, paremale mõistmisele ning sellega tegelemisele," rääkis ajakirjanikele üks kõrgel kohal olev valitsusametnik rakkerühma ülesannete kohta.

Valge Maja väitel kannatavad Ameerika Ühendriikides üks kolmest alla 35 aastasest naisest ja üle poole tähestikurahvast ilmavõrgus toimuva ahistamise ja jälitamise käes.

Harris on Bideni poolt määratud lahendama samuti USA lõunapiiril toimuvat sisserändekaost, milles ta on kõigi kriteeriumite kohaselt ebaõnnestunud. Harris on samuti pälvinud laiemat tähelepanu oma sõnavõttudega.

Harris on Ameerika Ühendriikide asepresident.

Toimetas Karol Kallas