Barack Obama on kriitilise rassiteooria innukas pooldaja. Joe Bideni valitsust peetakse üldjoontes Obama poliitikate jätkuks. Foto: hippopx.com

Ameerika Ühendriikide endine president Barack Obama esines sotsiaalmeedias avaldusega, milles leiab, et musta kurjategija ja narkomaani George Floydi surm on tähtsam sündmus kui 19 mitte-musta lapse ja kahe õpetaja hukkumine Texase koolitulistamises. 

Obama postitas 25. mail, George Floydi teisel surmaaastapäeval, sotsiaalmeediasse järgmise sõnumi:

Täna, kui me leiname Uvalde lapsi, peame me võtma aega ja tõdema, et kaks aastat on möödunud George Floydi mõrvast politseiohvitseri põlve all. Tema tapmine on meiega tänase päevani, eriti nendega, kes teda armastasid. 

Samas lõimes jätkas demokraat ja kriitilise rassiteooria usku Obama:

Tema mõrva järgselt tõusis üles uus põlvkond aktiviste, kes suunasid oma ängi organiseeritud tegevusse ja käivitasid liikumise, mis juhib tähelepanu süsteemsele rassismile ja vajadusele kriminaalõiguse- ning politseireformi järele.  

Sartiiriväljaande Babylon Bee tegevjuht Seth Dillon kostis Obama sädistamise peale:

"See on jube jama, et need lapsed surma said, aga kas te George Floydi mäletate? Tema on see, kelle peale mina ikka veel mõtlen." – Barack Obama 

Breitabarti ajakirjanik Kristina Wong kirjutas sotsiaalmeedias: 

Beto: kuidas ma saan täna traagilist sündmust politiseerides ennast maailmale näidata tõelise eeslina?

Obama: hoia korraks mu õlut…

Beto O'Rourke on demokraadist Texase poliitik, kes tahab novembris toimuvatel valimistel saada osariigi kuberneriks. Ta tegi ennast "eesliks" kui sekkus vabariiklasest kuberneri Greg Abbotti Uvalde koolitulistamise asjaolusid selgitavasse pressikonverentsi, ja süüdistas tulistamises USA põhiseaduse teist paragrahvi (kodanikel on õigus kanda relvi).

Toimetas Karol Kallas