Transsooliste toetuseks peetud meeleavaldus Barcelonas 15.03.2021. Foto: Scanpix

Kanada isa, kes jätkas oma 14-aastase poisiks saada tahtva tütre nimetamist tütreks ja tema kutsumist sooliste asesõnadega ("she" ja "her"), arreteeriti Briti Columbia provintsi peaprokuröri käsul.

Robert Hooglandi 14-aastane tütar on otsustanud "saada meheks". Täna on naissoost teismeline tütar ette võtnud soomuutmisprogrammi, peab ennast "poisiks" ja nõuab kõigilt, sealhulgas oma vanematelt, selle tunnustamist ning enda kutsumist meessoost sooliste asesõnadega. Vaatamata Kanada provintsi Briti Columbia kohtu korraldusele tunnustada tütre "soomuutmissoovi", jätkas isa tema pidamist tütreks, mille tõttu ta kohtu korralduse eiramise eest 16. märtsil arreteeriti, vahendab Breitbart. 

Hoogland peab oma teismelise tütre otsust võtta ette "soomuutmiseks" vajalikud meditsiinilised protseduurid ekslikuks ja on tütre pöördumatust kahjust päästmise nimel võtnud ette mitmeid samme.

Seevastu Kanada rahvatervisetööstus, justiitssüsteem ja tütre ema soovivad lapse "sotsiaalset ning meditsiinilist soomuutmist".

Möödunud aasta detsembris käskis Briti Columbia Ülemkohtu naiskohtunik Francesca Marzari Hooglandil teha tütrega tolle "soomuutmisprotsessis" koostööd ja keelas isal teda naiseks nimetada.

Kanda psühholoogiaprofessor Jordan Petersoni sõnul oli selliseid ektsesse 2016. aastal vastu võetud Kanada inimõiguste- ja kriminaalseaduse muudatusettepaneku C16 (Bill C16; mis teeb "soomuutmisest" ja valikulisest sooidentiteedist inimõiguse) tulemusel paratamatusena oodata. "Need, kes nimetasid mind Bill C16 paanikaõhutajaks, kinnitasid toona, et sellised olukorrad on võimatud. Ma lugesin seaduse läbi ja nägin vastupidiselt, et selline asjade käik on vältimatu," rääkis üks maailmas tuntumad kanadalasi. 

Kanada koolides õpetatakse sooäärmuslaste vabaühenduse SOGI 123 koostatud materjalide alusel lastele seksuaalset ja soolist endateadmust, mille näol on tegemist lastele suunatud "muutsoolisuse" ajupesuga.  

Kui laps jõudis 7. klassi, muutis kool Hooglandi teadmata tema tütre nime ja soo kooli aastaraamatus ära ning suunas ta sooideoloogist psühholoogi Wallace Wongi vastuvõtule, kes soovitas puberteedieas lapsel hakata tarbima testosterooni.

Samuti suunas Wong lapse kohaliku haigla endokrinoloogia üksusesse, kus esimesel vastuvõtul pandi paika tema soomuutmise "raviplaan". 

Briti Columbia ülemkohtuniku Bodeni otsusel peavad "sugu muutva" sooviva Hooglandite tütre vanemad lapse uue sooga nõustuma. Isale teatati kohtu poolt, et kui ta proovib tütart "soomuutmise" asjus ümber veenda või jätkab tema pidamist jätkuvalt naissooliseks, siis on ta süüdi perevägivallas.

Ülemkohtunik Marzari andis välja ka esmase õiguskaitse otsuse, mille kohaselt anti politseile õigus, juhul kui Hoogland tabatakse tütre naiseks pidamiselt, ta arreteerida.

Hooglandi sõnul anti talle Marzari otsusega siiski õigus "mõelda mõtteid", mis on vastuolus kohtu otsusega. "Kohus oli siiski nii armuline, et nad leidsid, et nad ei saa valvata minu mõtteid," rääkis isa.

"Nad on loonud pettekujutema ja nad sunnivaid vanemaid, nagu mina, selles elama. Aga mis saab siis, kui mull ükskord lõhkeb ja pettekujutelm saab otsa," rääkis Hoogland eelmisel aastal peale kohtuotsust.

"Ta ei saa enam pöörduda tagasi tüdruk olemise juurde. See tähendab, ta jääb alati tüdrukuks, kuid temast ei saa enam kunagi tüdrukut, kellel on terve keha, selline, milline tal oleks võinud olla. Ta ei saa kunagi lapsi, tal ei saa olema perekonda. Lapsed ei saa aru, mida see kõik tähendab," lisas isa.

"Milline 13-aastane laps mõtleb perekonnast ja laste saamisest? Neid ei ole palju. Milline isa ma oleksin, kui näiteks viie või kümne aasta pärast tuleb minu tütar, kes tahab "soomuutmise" juurest loomuliku soo juurde tagasi pöörduda ja küsib: "Miks sa ei teinud midagi selle ärahoidmiseks? Ma olin laps. Keegi teist ei seisnud toona minu eest."," jätkas Hoogland.

"Kui tütar kord sellise küsimusega minu poole pöördub, siis ma ütlen, et ma tegin kõik, mida ma vähegi sain," lisas isa.

2018. aastal avaldatud uuringus leitakse, et 80 protsenti soosegaduses olevatest lastest võtavad puberteedi möödudes oma soo osas aru pähe.

17. aprillil võttis riigikogu 74 poolthäälega vastu sotsiaaldemokraatide algatatud psühhiaatrilise abi seaduse muudatuse, millega lubatakse alla 18-aastastel lastel pöörduda iseseisvalt psühhiaatri vastuvõtule.

George Sorose asutatud Avatud Ühiskonna Fond jagab käesoleval aastal pahemvabaühendustele laiali 1,25 miljonit eurot, mille seast leiab ühe toetuse saajana ka elustiili MTÜ Oma Tuba, mis hakkab korraldama noortele suunatud "positiivset, võimestavat ning jaatavat seksuaalse nõusoleku teemalist sotsiaalmeediakampaaniat".

Toimetas Karol Kallas