Psühhedeelne. Foto: Pixabay

Kanada lastearstide liit on väljastanud värsked juhised nn transsoolisuse üle diskuteerimiseks lastega ning selgitab vanemaile, et see on "normaalne ja terve," kui juba alates teisest eluaastast "võetakse eri aegadel omaks erinevaid soolisi identiteete."

Lastearstide liit lisab, et "mõnikord" võivad lapsed võtta omaks erinevaid soolisi identiteete "isegi sama päeva jooksul."

Seetõttu tuleb vanematel lapsi sellistes küsimustes igati julgustada ning arendada neis valmidust vastassoole "üleminekuks" ning "soolist loovust," millele aitab kaasa näiteks kleidikeste kandmise võimaldamine väikeste poiste puhul, vahendab LifeSiteNews.

Läinud aasta kevadel piirdus Harvardi ülikool oma tudengeid harides väitega, et sugu võib muutuda päevast päeva. Seejuures selgitati, et sugusid on enam kui kaks.

Üle-eelmise aasta sügisel panid toonased Eesti valitsuse ministrid Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski ette võimaldada kodanikel muuta end vastavalt enesetundele ametlikult vastassugupoole esindajaks ja tagasi kaks korda aastas.

Markus Järvi: Tsahkna ja Ossinovski soojura on ilmselt kõige haiglasem ettepanek Eesti õigusloome ajaloos