Persoon Brasiilias paraadil. Ei ole selle uudisega seotud. Foto: Marphotography/Bigstockphoto.com

Sel kevadel postitas mehena sündinud “transsooline naine” Kanadas naistesalongile küsimuse, kas nad bikiinipiirkondi vahatavad. Talle kirjutati, et meestel mitte.

“Ma olen tegelikult naine,” selgitas transseksuaal, kuid selle peale enam ei vastatud.

Isik on kaevanud salongis tema teenindamisest keeldunud Shelah Poyeri Briti Columbia inimõiguste kohtusse.

Kaebuse kohaselt on naistöötaja teda diskrimineerinud soolise identiteedi ja väljendusviisi alusel, mistõttu ta nõuab vabandust ja 2500 dollarit.

Kaebus on esitatud ka Poyeri boyfriendi Jeremy Paradisi vastu, kes “transsoolise” isiku sõnutsi on talle saatnud ahistavaid ja ähvardavaid sõnumeid.

Nagu selgitavad salongitöötaja ja tema elukaaslase juriidilised esindajad, üritas viimane vaid kaitsta oma kallimat ahistamise eest ning kirjutas solvunule, et ta tema rahule jätaks, mainides võimalust vajaduse korral politseisse pöörduda.

Samal ajal on selgunud, et “transsooline naine”, keda inimõiguste kohtu nõudmisel võib identifitseerida vaid initsiaalidega JY, on esitanud analoogilisi kaebusi koguni 15 salongi vastu.

Tuleb välja, et ta võttis märtsi ja aprilli jooksul ühendust 18 salongiga, millest vaid kolm nõustusid talle “Brasiilia vahatamise” teenust osutama.

Sellise tegevuse valguses juhivad vaatlejad tähelepanu tõigale, et ilmselgelt ei olnud JY eesmärk pelgalt intiimpiirkonna vahatamine, vaid pigem ideoloogilise diktatuuri haarde laiendamisele kaasa aitamine. Oleks ta ju vastasel korral olnud rahul ühega neist kolmest salongist, kes olid valmis ta käsile võtma.

Nagu nenditakse, võib isiku üheks eesmärgiks olla ka raha “teenimine” võidetud kohtuasjade pealt.

Ilmneb ju kaasusega seonduvast kirjavahetusest, et solvunu kasutas naistesalongidest teenust paludes meesterahva nime.

Seega jääb ebaselgeks, kuidas saab end ahistatuna tunda isik, kes kiusas naistesalongide töötajaid, nõudes karvkatte kõrvaldamist vastassoo genitaalide ümbrusest.

Sooline diskrimineerimine: paljaste naiste spaasse ei pääse peenisega daamid