Võrreldes mulluste kurikuulsate uusaastapidustustega tõstab Saksa linn Köln tänavu korrakaitsjate arvu kümnekordseks.

Linnavõimud on otsustanud, et massilised seksuaalsed kallaletungid ja röövimised immigrantide kampade poolt ei tohi mingil juhul korduda, kirjutab Express.

Vastavalt täna avalikustatud plaanidele turvab Kölni seekordseid uusaastapidustusi 1500 politseinikku.

Aasta tagasi reageeris politsei loiult ning ühtlasi oli neid liiga vähe, et aidata ligikaudu tuhandet naist, kelle kallal valdavalt Põhja-Aafrika päritolu mehed vägivallatsema kukkusid.

Linnavalitsuse pressiesindaja teatel on seekord täiendavalt kohal veel 600 valvurit ning “oluliselt rohkem” erafirmade turvatöötajaid.

Katedraali ja raudteejaama vahelisel alal keelatakse täielikult ilutulestik, kuna kallaletungi komponendina läkitati seal pidutsejate sekka arvukalt rakette ja pomme.

Lisatakse ka videokaameraid. Väidetavalt hoitakse ettevalmistustega kursis Angela Merkeli meeskonda – aastatagused sündmused mõjusid kantsleri populaarsusele muserdavalt ning seadsid tema avatud uste poliitika suure küsimärgi alla.

Kunagisel kuriteopaigal toimub tänavu värvikirev valgusetendus, tasuta esinevad rahvale laulukoorid.

Politsei poolt avaldatud videos tookordsest tohuvabohust (siin ingliskeelsete subtiitritega) võib kuulda naisterahva karjet “Ära puutu mind!” ja korrakaitsja kõnet kolleegile, et “ma seisan siin täiesti üksi…”