Merkel (kohvitassiga) ja Conte Davosis Salvinit taga rääkimas. Foto: Scanpix

Äsjaselt Davosi majandusfoorumilt on lekkinud audiosalvestis Itaalia peaministri Giuseppe Conte ja Saksa kantsleri Angela Merkeli keskustelust kuluaarides.

Vestluse keskmeks oli Itaalia asepeaministri ja siseministri Matteo Salvini (Liiga) migratsioonipoliitika, vahendab Breitbart viitega Itaalia meediale.

Merkel küsis: "Nii et Salvini on Prantsusmaa ja Saksamaa vastu ja [Itaalia teine asepeaminister Luigi] Di Maio (Viie Tähe Liikumine – toim) on Prantsusmaa vastu?" Conte vastas: "Salvini on kõigi vastu."

Conte väljendas ühtlasi oma frustratsiooni Salvini poliitika pärast mitte lasta Itaalia sadamais silduda migrante vedavatel laevadel.

"Tema paneb kõik kinni, ruumi ei ole, minuga on teisiti," ütles Conte ja lisas: "Kas sa Maltat mäletad, kui mina ütlesin: "Naised ja lapsed, ma võtan nad lennukiga?" Sest [Euroopa Komisjoni president Jean-Claude] Juncker ütles mulle: "Salvini ütleb, et kõik sadamad on suletud." Mina ütlesin: "OK; see tähendab et ma napsan nad lennukiga!" Me võtame nad, loomulikult, loomulikult, aga Angela, ära muretse, ma olen väga otsusekindel."

Conte mainis Merkelile ka oma erakonna Viie Tähe Liikumine langevat populaarsust ja ütles: "Viie Tähe Liikumine kannatab. Nad on väga mures… Nad langevad 27 – 26 protsendile, seepärast nad küsivad endalt, mis on teemad mis võivad meid valimiskampaanias aidata."

Conte ütles samuti, et paljud tema erakonnas näevad Prantsusmaas oponenti, aga Saksamaas liitlast.

"See on väga lihtsustatud lähenemine," vastas Merkel.

Toimetas Urho Meister