Josh Alexandri Twitteri sõnum

Et Kanada on muutumas aina intolerantsemaks, ei ole üllatus. Küll aga on see jõudnud uuele tasemele, kui katoliiklik kool lasi politseil arreteerida oma õpilase, kes väljendas katoliiklikke seisukohti. 

16-aastane Josh Alexander arreteeriti politsei poolt esmaspäeva pärastlõunal süüdistatuna avaliku korra rikkumises, kui ta tahtis kooli minna. Noormees eemaldati novembris õppetööst, kui noormees lihtsalt seisis katoliiklike vaadete eest. Ja seda nn sooküsimuses, vahendab Daily Mail.

Josh Alexander väljendas veendumust, et on olemas kaks sugu, mees- ja naissugu. Seetõttu ei saa sugu vahetada ja samuti ei tohiks meessoost õpilased kasutada tüdrukute pesemisruume. Ta väljendas neid seisukohti klassis toimunud arutelul. 

„Mind kõrvaldati koolist kommentaaride eest, mis ma tegin klassis toimunud arutelul," sõnas Alexander. „Diskussiooni teemadeks olid naiste pesemisruumide kasutamine meeste poolt, soodüsfooria ja rinnaga toitmine meeste poolt. Igaüks jagas oma mõtteid nendel teemadel, iga õpilane, kes soovis, sai arutelul osaleda, sealhulgas ka õpetaja."

„Ma ütlesin, et on ainult kaks sugu ja inimene on sündinud kas meheks või naiseks ning siis saadi minu peale pahaseks. Ja siis ütlesin ka seda, et sugu ei saa bioloogiat üle trumbata," lisas Alexander. 

„Garanteeritud [isiku]vabadusi enam ei ole," jätkas keskkooliõpilane. „Usuvabadus on vahest kõige tähtsam vabadus ja seetõttu ma ei kavatse sellest tagakiusamise korral loobuda."

„See kõik näitab, kui väike on tegelikult väljendusvabadus meie maal," tõdes Alexander. 

Kool lubab Josh Alexandril õppetööle tagasi ainult siis, kui ta nõustub mitte kasutama nn transsooliste õpilaste endiseid nimesid ja puuduma kahest tunnist, milles osalevad kaks „transsoolist" õpilast, kes ei kiida heaks Alexandri religioosseid seisukohti. 

Ühtlasi põhjendas kool Alexandri eemaldamist õppetööst sellega, et „tema viibimine koolis või klassiruumist kahjustaks õpilaste füüsilist ja vaimset heaolu."

Toimetas René Allik