Austraalia terviseminister Greg Hunt. Foto: Scanpix

Austraalia tervishoiuminister Greg Hunt on avaldanud plaani, kuidas maailma kõige ekstreemsemate koroonakontrolli meetmete poolest tuntud saareriigi valitsus kavatseb garanteerida lähitulevikus populatsiooni sundvaktsineerimise.

Hunt propageerib “kes süstita, see palgata” (No Jab, No Pay) meetmete rakendamist sundimaks kogu elanikkonda tulevikus kasutusele võetavat vaktsiini enda organismi süstima.

“Me hoiame laual olemasolevaid mehhanisme, nagu “kes süstita, see palgata” ja “enne süst, siis lõbu” sunnivahendeid.

Riigi ase-ülemarst Nick Coatsworth, kelle ülesandeks oli Hiina stiilis populatsiooni jälgimise äppi “COVIDSafe” tutvustamine selgitas telekaamerate ees meetodeid, mille abil valitsus kavatseb lähitulevikus koroonavaktsiini elanikkonda viia.

Coatsworthi etteaste leidis aset pärast seda, kui Austraalia peaminister Scott Morrison tegi avalikkuses keelevääratuse ning tunnistas, et paraku ei saa riik füüsiliselt jõuga vaktsiini inimestesse süstida.

Kava keskmes seisavad erinevad riikliku sunniaparaadi kasutamise võtted, alustades sotsiaaltoetuste ja avalike teenuste kättesaamise piiramisest ning lõpetades reisipiirangute ja lastele riigihariduse andmisest hoidumisega.

Austraalia valitsuse eesmärgiks on tagada sunnimeetmete abil 95% populatsiooni vaktsineerimine, jättes välja peamiselt vaid isikud, kellele vaktsiinis sisalduvad kemikaalid on meditsiiniliselt vastunäidustatud.