Märkasin, et IRL-i ridades Eesti poliitilise taeva tähtede sekka tõusev Eerik-Niiles Kross kasutab oma Facebooki lehel iseenda programmi tähistamiseks kõnekat sümboolikat.

Vaadates seda kontekstis sama sümboolika kasutamisega nii mõneski teises riigis, kus on toimunud globalistide (ja ennekõike USA) poolt mahitatud, organiseeritud ja ko-ordineeritud revolutsioonilised liikumised, tekib tahes-tahtmata küsimus, kelle või mille huve hr Kross teenib.

Muidugi võib öelda, et sümbolite kokkulangevus globalistlike revolutsiooniliste liikumiste omaga on puhas juhus, aga see ei kõlaks väga veenvalt. Samuti oleks väga raske uskuda, et hr Kross ei ole teadlik, mis sümboleid ta kasutab.

See, et 1990-ndatel Eesti luure juhina töötanud ning viimase kümne aastaga (pärast Iraagis koalitsioonivägede konsultandiks saamist) suure varanduse kokku ajanud hr Krossi minevik on hämar ning tõstatab küsimusi isegi tema parteikaaslastes, on seejuures avalik saladus.

Seega peab küsimusele sellest, kes on Eerik-Niiles Kross, vastama lihtsalt "Ei tea". Kõrgetele poliitilistele positsioonidele pürgiva inimese juures on selline vastus aga paratamatult problemaatiline.

Image

Keda teema huvitab, võib vaadata lähemalt allolevat dokumentaalfilmi revolutsiooniärist:

Siin valik pilte sama sümboli kasutamisest Serbias ja Egiptuses. Lähemalt vaata siit.

FistApril6KnockOff

fistEgyptStencil

fistOtporWall2

FistWhere