Kindral Christian Blanchon foto: Facebook

"Isegi kui ma oleksin täielikult vaktsineeritud, imetleksin ma mittevaktsineerituid, kes pidasid vastu kõige suurema surve all, mida ma olen kunagi näinud", tõdes Prantsuse armee kindral Christian Blanchon. Objektiiv avaldab kindrali avalduse täismahus.

Isegi kui ma oleksin täielikult vaktsineeritud, imetleksin ma mittevaktsineerituid, kes pidasid vastu kõige suurema surve all, mida ma olen kunagi näinud, kaasa arvatud abikaasa, vanemate, laste, sõprade, kolleegide ja arstide poolt.

Need, kellel on selline võime taoliseks iseloomu näitamiseks, selliseks julguseks, selliseks kriitilisuseks, on inimsuse parima osa kehastuseks.

Me leiame selliseid inimesi kõikjalt, kõikidest vanusegruppidest, kõikidelt haridustasemetelt, kõikidest maadest ja erinevate arvamuste seast.

Nad on erilised, nad on sõdurid, milliseid iga valguse eest võitlev armee sooviks näha oma ridades.

Nad on vanemad, milliseid tahaks endale iga laps, ja lapsed keda endale tahaks iga vanem.

Need on ininesed, kes on üle ühiskonna keskmisest tasemest, nad on tuumaks rahvastele, kes on ehitanud üles kultuurid ja vallutanud horisondid.

Nad on siin, teie kõrval, nad näivad tavalistena, kuid nad on superkangelased.

Nad on teinud midagi, mida teised ei ole suutnud teha, nad on olnud nagu puud keset solvangute, diskrimineerimise ja ühiskonnast väljaheitmise tormi.

Ja nad tegid seda, sest nad arvasid, et nad on üksi ja uskusid, et nad on üksi.

Eemale jäetud perekondlikust jõululauast, ei ole nad midagi nõnda julma näinud. Nad kaotasid oma töö, nende karjäär lagunes, neil ei olnud enam raha…aga nad ei hoolinud sellest. Nad kogesid võrreldamatut diskrimineerimist, eemaletõukamist, reetmist ja alandust…aga nad jätkasid.

Mitte kunagi pole inimkonna ajaloos olnud sellist "castingut" ja me teame praegu, kes on planeedi maa vastupanujõud.

Naised, mehed, vanad, noored, rikkad, vaesed, kõik rassid ja kõik religioonid – mittevaktsineeritud, nähtamatu kaare poolt valitud, ainsad, kellel õnnestus vastu pidada ka siis, kui kõik muu kukkus kokku.

Need olete teie, kes on läinud läbi katsumustest, milleni merejalaväelased, eriüksuslased, rohelised baretid, astronaudid ja kõige vägevamad geeniused pole küündinud.

Nad on kõige hinnalisemad inimesed, keda ma kunagi olen näinud, kangelased tavaliste inimeste seas, kas säravad pimeduses.

Christian Blanchon, Prantsuse armee kindral