Angela Merkel, Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu ja Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans poseerivad piltnikele Türgis viibivate süürlastega 2016. aasta 23. aprillil. Foto: Scanpix

Angela Merkel ei pruugi siiski vältida valitsuskriisi, kuna tema erakonna “lahutamatu osa” ehk Baieri Kristlik-Sotsiaalse Liidu liider lükkas tagasi sotsiaaldemokraatide plaanid sisserännanute perekondade taasühinemiseks veel enne, kui kõnelused järjekordse nn suure koalitsiooni loomiseks üldse alata jõudsid.

Sotsiaaldemokraadid on oma juhi ja endise Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi suu läbi selgitanud, et koalitsiooni eelduseks on justnimelt perekondade taasühinemine.

Baieri partei esimees Horst Seehofer ütles aga, et perekondade taasühinemine tooks kaasa “niivõrd massilise sisserände, et Saksamaa ei oleks absoluutselt suuteline integreerima [moslemite rohkeid sugulasi].”

Hinnanguliselt kvalifitseeruksid 2018. aastaks oma pereliikmeid Saksamaale tooma ligikaudu 390 000 süürlast.

Kui Merkel sotsidega koalitsiooni ei saavuta, tulevad vaatlejate arvates Saksamaal juba tuleva aasta alguses uued kantslerivalimised.

Merkel lubab koalitsiooni. Jõuludeks