Mõni aeg tagasi jõudis Objektiivi toimetuse postkasti murelik kiri kahelt lapsevanemalt. "Anname suure kurvastusega teada, et eile leidsime oma 11. klassis õppiva tütre e-koolist sellise ühise kinokülastuse teate," kirjutavad nad.
Kõrvalekaldeid tutvustatakse juba põhikoolis
Kino Sõprus kodulehelt filmi resümeed lugedes selgub, et tegu on avameelse montaažiga videotest, mida noored Nn seksuaalvähemuston internetti postitanud.
"See laseb meil kogeda otsustavat "kapist välja tulemise" hetke, mis muudab lõplikult nii nende intiimset kui ka sotsiaalset elu," seisab tutvustuses.
Režissöör Denis Parroti sõnul suudavad vähesed inimesed päriselt ette kujutada, mida tähendab erineda oma seksuaalsusega ühiskondlikust normist nii isiklikul kui ka sotsiaalsel tasandil.
"Film käsitleb ühelt poolt kogu maailma teismeliste intiimseid tundeid isiklikus plaanis ning teiselt poolt kogu seda sotsiaalset ja rahvusvahelist fenomeni laiemas plaanis. Seeläbi tehakse vaatajale selgeks, kui olulised need küsimused ikka veel on ja kui hooletult neist mööda vaadatakse," põhjendas Parrot filmi vajalikkust.
Riiklikku õppekava läbiv teema
Sõpruse kodulehel oleva filmikirjelduse põhjal on sobib dokumentaalfilm eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Ühtlasi lubatakse õpetajatele valmistada taas ette õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.
Film linastus Klassiga kinno programmi raames. Sõpruse kinopere sõnul lähtutakse filmiprogrammi koostades riikliku õppekava läbivatest teemadest: keskkond, jätkusuutlikus, kodanikualgatus, kultuuriline identiteet, tervis, väärtused ja paljud muud olulised valdkonnad.