Tuntud homoaktivist Reimo Mets survestab parlamenti kohtu kaudu kooseluseaduse läbisurumist lõpule viima. Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Tallinna halduskohus otsustas teisipäeval, et kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmisega venitamisega on riik tekitanud homoaktivist Reimo Metsale moraalset kahju ja peab maksma selle eest kahjutasu.

Mets nõudis Justiitsministeeriumilt hüvitisena 10 000 eurot, aga halduskohus otsustas välja mõista 1500 eurot, vahendab ERR BNSi uudist. Kohtu hinnangul on Metsale kahju tekkinud tema väärikuse alandamise ja eraelu puutumatuse rikkumise läbi.

“Rikkumine mõjutas kaebajat pidevalt, põhjustades pigem pidevat hirmu- ja ärevusseisundit ja ebakindlust, kui väärikuse alandamist konkreetsete juhtumite läbi,” lisas halduskohus.

Põhiseaduse kommenteeritud väljaande kohaselt peetakse moraalse kahju all silmas ennekõike mittevaralise, erandina ka varalise õigushüve rikkumisega kaasnevaid psühholoogilisi mõjusid – füüsilist või hingelist valu või kannatust. Hingelised kannatused võivad olla näiteks alandustunne, solvumine, hirm, nördimus, mure ja kaotusvalu.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.