Inglise keelt lugeva maailma peavoolumeedia ühe "lipulaeva" New York Timesi "tippajakirjanikud" enam isegi ei ürita adekvaatselt esineda. Ülemkohtunik Brett Kavanaugh'd alusetult laimava artikliga on vasakäärmusluse altarile ohvriks toodud viimanegi ajakirjaniku ametiau, kommenteerib Karol Kallas New York Timesi järjekordset ämbrit.
New York Times üllitas laupäeval, 14. septembril naisajakirjanike Robin Pogrebini ja Kate Kelly artikli "Brett Kavanaugh sobis privilegeeritud noortega. Temake ei sobinud. (Brett Kavanaugh Fit In With the Privileged Kids. She Did Not.)
Artiklis kirjeldatakse, kuidas väidetav "kannatanu" Deborah Ramirez pidas oma esimesel Yale'i ülikooli õppeaastal kursusekaaslastega ägedamat joomapidu. Viidatud peo ajal olla keegi meessoost Brett Kavanaugh nimeline esmakursuslane oma püksid alla lasknud ja Ramirezi poole oma genitaale liigutanud, nii et too pidi need käega eemale lükkama. Samuti olla tol peol loobitud inimesi peenisemulaažiga.
Nii paljulubav, kui see lugu ka ei ole, ei mäleta ei Ramirez ega keegi tema sõpradest ja väidetaval peol olnutest, et midagi sellist oleks juhtunud.
Sama teemaga rünnati ülemkohtunik Kavanaugh'd ka eelmisel aastal tema ametissenimetamise ajal ja toonagi osutus lugu nii nõdraks, et isegi demokraadid ei võtnud sellega ülemkohtuniku kandidaati kiusata.
Ometigi New York Times'i ajakirjanikud "tundsid sisimas", et Ramirezi ja Kavanaugh "kokkupuute" jutt on "õige" ning isegi toimetajad ei pannud vaatamata väga udusele "tõestusmaterjalile" loo ilmumisele kätt ette.
New York Timesi ajakirjanikud käivad välja ka uue "tunnistaja", kes olla olnud väidetava sündmuse pealtnägija. Tunnistajaks on ei keegi muu kui endine Bill ja Hillary Clintoni advokaat Max Stier. Max Stier üritas oma jutuga sekkuda ka Kavanaugh ametissenimetamisse, kuid ei FBI ega Demokraadid ise ei pidanud seda uurimis- ning tähelepanuväärseks.
Kui rahvas oli New York Timesi artikliga terve nädalavahetuse "hullanud" – tegelenud peamiselt selle rumaluse ja õeluse materdamisega – ilmus pühapäeva (15.09.2019) õhtul artikli lõppu toimetajate õiendus:
"Käesoleva artikli varasem versioon, mis on pärit peatselt ilmuvast raamatust, ei viidanud ühele raamatus välja toodud seigale, mis puudutab asjaolu nagu oleks Kavanaugh oma peenise joomapeo ajal ühe naisüliõpilase pihku surunud. Raamatus on kirjas, et viidatud naisüliõpilane keeldus antud sündmustest rääkimast ja tema sõbrad räägivad, et ta ei mäleta sellise väidetava sündmuse kohta midagi. Osutatud info on artiklisse lisatud."
Kavanaugh kaitseks võttis Twitteris sõna Ameerika Ühendriikide president Donald Trump:
"Ma kutsun üles tagasi astuma kõiki New York Timesi töötajaid, kellel on midagi pistmist Kavanaugh laimamise looga. Ja kui te juba sealmaal olete, siis käituge vastavalt ka Venemaa nõiajahi pettuse levitajatega, mis on sama võlts. Nad on võtnud Vana halli daami [New York Timesi hüüdnimi] ja ta maha murdnud, hävitanud tema vooruse ja rikkunud maine…
… Ta ei suuda kunagi taastuda ja temast ei saa tänase juhtkonna ajal enam suursugust ajakirjandusväljaannet. Times on surnud, elagu New York Times!"
Märkus: Pärameedia – võltsuudised, tõejärgne (post-) ajakirjandus