USA kongressi komisjon on nõustunud uurima president Donald Trumpi väidet, et endine president Barack Obama ja tema administratsioon kuritarvitasid mulluste valimiste ajal oma võimu ning kuulasid pealt telefonikõnesid Trumpi kampaania peakorteris New Yorgis.
Watergate'i-stiilis skandaali olemasolu uurimist alustatakse president Trumpi palvel, kirjutab The Telegraph.
Kongressi luurekomisjon "uurib, kas valitsus teostas jälgimistegevust mõne poliitilise partei kampaaniaametnike või nende asendajate suhtes," ütles komijoni esimees Devin Nunes.
Nimetatud komisjon on juba tegelenud võimalike seoste uurimisega Venemaa ja Trumpi kampaania vahel ning nagu Nunes hiljuti ette kandis, ei ole neil endiselt mingeid tõendeid selle kohta, nagu oleks Trumpi meeskonnal olnud presidendikampaania ajal kontakte Venemaa agentidega.
Nunes kinnitas, et ta püüab edasises uurimistegevuses olla väga ettevaatlik ning rõhutas, et USA valitsus ja kongress tohi tegeleda oma kodanike jahtimise ning süüdistamisega, justkui oleksid nood Venemaa salaagendid.
Nagu kinnitas senati luurekomisjoni liige Tom Cotton, hakkavad Trumpi väiteid uurima ka nemad ning "vaatavad, kuhu faktid meid juhatavad."
Erinevate vaatlejate hinnangul võis Trumpi kampaania pealtkuulamine toimuda nn "Vene kontakti" kontekstis.
Nagu kirjutas eile The New York Times viitega kahele anonüümsele allikale, palus Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor James Comey justiitsministeeriumil Trumpi väide avalikult ümber lükata.
Väidetavalt töötavad Comey ja justiitsministeerium väite ümberlükkamise nimel, sest selle valguses rikkunuks FBI seadust.
Obama esindaja on president Trumpi väite pealtkuulamise korraldamises tagasi lükanud.
Läinud reedel avaldas Breitbart artikli kümnest avalikult teadaolevast sammust, mida Obama mahitusel on Trumpi peatamiseks astutud, nimetades seda "politseiriigi taktikaks" ja "vaikseks riigipöördeks".
Oma pühapäevases juhtkirjas kinnitab ka New York Post, et Trumpil on põhjust oodata Obamalt kõige hullemat.