Ühendriikides hääletas Illinoisi osariigi piirkondlik kooli nõukogu eelmisel nädalal selle poolt, et lubada kohalikus keskkoolis ennast naistena identifitseerivad bioloogilised poisid tüdrukute riietusruumi, kuna nende sõnul tuleks kõiki õpilasi "kohelda ja toetada vastavalt nende soolisele identiteedile". Kui tüdrukute riietusruumile ligipääsu nõudnud "transsooline" õpilane Nova Maday nimetas seda kõigest "esimeseks sammuks progressi suunas", peavad tüdrukud seda ise aga "ebamugavust tekitavaks sissetungiks nende privaatsusesse".

Palatine'i keskkooli transsooline õpilane Nova Maday, kes identifitseerib ennast tüdrukuna, kuigi on bioloogiliselt mees, algatas 2017. aastal kooli vastu kohtuasja, kuna kool ei lubanud tal koos tüdrukutega samas riietusruumis riideid vahetada, ehkki Obama administratsiooni aegne haridusministeerium seda 2015. aasta määrusega koolilt nõudis.

Kool üritas leida kompromissi, lubades soodüsfooria all kannataval Madayl viibida küll tüdrukute jaoks mõeldud riietusruumis, kuid vahetada riideid selleks spetsiaalselt tema jaoks eraldatud privaatses alas. Madayd selline lahendus aga ei rahuldanud ning ta nõudis ligipääsu mitte ainult tüdrukute riietusruumile, vaid ka sellele alale, kus koolitüdrukud riideid vahetavad.

Tema sõnul rikutakse teda sellisel viisil "teistest" tüdrukutest eraldades tema fundamentaalseid inimõigusi ning ühtlasi tema privaatsust piinlikust tekitaval viisil (sic!), kuna sellega antakse teistele õpilastele mõista justkui ei oleks ta päris tüdruk.

Kooli seksuaalkasvataja Kim Cavill. Foto: Facebook

Illinoisi osariigi 211. koolipiirkonna nõukogu pidas Maday argumente veenvaks ja hääletas 5-2 selle poolt, et lubada teda riideid vahetama koos Palatine'i keskkooli tüdrukutega, kelle soov elementaarse privaatsuse järele pidi seekord transideoloogiale alla vanduma.

Kooli nõukogu liikme ja seksuaalkasvatuse õpetaja Kim Cavilli sõnul kujutaks see endast diskrimineerimist, kui ennast tüdrukuna identifitseerivad poisid ei saa koos teiste tüdrukutega riideid vahetada ning et "diskrimineerimine ei ole kunagi aktsepteeritav kompromiss".

Kooli uue poliitika kohaselt tuleb transsoolisi õpilasi nüüd edaspidi "kohelda ja toetada vastavalt nende soolisele identiteedile, mis hõlmab ka õpilaste juurdepääsu tualettidele ja riietusruumidele vastavalt nende soolisele identiteedile".

Vihased vanemad kaaluvad koduõpet

Paljud vanemad olid aga selle otsuse üle raevunud. Kui kooli töötajad üritasid neile koosolekul selgeks teha, et selline muudatus on kõigi õpilaste huvides, karjusid nad vihaselt vahele, et see on lihtsalt "vale, vale!"

Paljud vanemad tormasid ka koosolekult vihaselt välja, kuna nende tütarde mured ja hirmud ohverdati taaskord LGBT-kogukonna nõudmiste ees koogutamise nimel. "Koduõpe, see on lahendus," hüüdis üks koosolekult lahkunud naine.

Ekstaasis transaktivist: see on kõigest esimene paljudest sammudest progressi suunas

Ansambli Queen särki kandev pikkade roosade juustega Maday on enda sõnul kooli nõukogu otsusest "ekstaasis". Samas kinnitas ta enne hääletust, et see saab olema siiski kõigest esimene paljudest sammudest progressi suunas ning kurtis, et kuigi see on tema sõnul suurepärane uus koolipoliitika, ei ole see kahjuks veel sugugi kõik, mida transliikumine taotleb. Näiteks soovitakse veel võimalust muuta oma nime õpilaspiletil oma uuele sooidentiteedile vastavaks.

Transaktivist Nova Maday embamas pärast võitu enda esindajat Ed Yohnkat. Foto: kuvatõmmis

Madayd tuli pärast otsust kallistusega õnnitlema ka teda esindanud Ameerika Kodanikuõiguste Ühingu kohalik kommunikatsiooni- ja avaliku poliitika juht Ed Yohnka. Maday püüdlustele õla alla pannud 100 miljoni dollari suuruse aastaeelarvega mittetulundusühing ongi spetsialiseerunud eelkõige abordi- ja LGBT-õiguste eest võitlemisele.

Pisaratega võitlev koolitüdruk: see on ebamugavust tekitav sissetung minu privaatsusesse

Naissoost õpilased, kes ei soovi Maday kui bioloogilise poisi ees lahti riietuda, olid otsusest aga löödud, kuna nende heaolu ei näi kooli nõukogule korda minevat. "Ma ei taha näha transsoolist õpilast riietusruumides alasti," ütles üks tüdruk.

Üks teine, Julia Burca nimeline koolitüdruk võitles aga pisaratega kui tunnistas väriseva häälega kaamerasse, et selline sissetungimine tema privaatsusesse tekitab temas ebamugavust: "Kuna ma olen ujuja, vahetan ma riietusruumis korduvalt teiste õpilaste ees alasti olles riideid."

Kuigi Julia mõistab enda sõnul, et kooli nõukogul on kohustus kõigi õpilaste ees, lootis ta, et nad lahendavad olukorra teistsugusel viisil, mis võtab arvesse ka temasuguseid õpilasi: "Ma tunnen ennast [seetõttu] väga ebamugavalt ja ma tunnen, et see rikub minu õigusi õpilasena."

Konservatiivsed kommentaatorid mõistavad kooli otsuse hukka

Abordivastase aktivisti ja kolumnisti Jonathon Van Mareni hinnangul oleme kahjuks 2019. aastal jõudnud olukorda, kus kooli nõukogu otsust taunivate tüdrukute sõnu tõlgendatakse juba transfoobse vihakõnena:

"Nende soovi varjata riideid vahetades oma keha meesõpilaste pilkude eest – instinkt, mida oleks veel hiljuti peetud imetlusväärseks – nähakse nüüd tõestusena nende sallimatusest. Sallimatud või ehk liiga rumalad, et mõista, et meie kultuur otsustas hiljuti, et ka tüdrukutel võivad olla peenised, mistõttu tuleb neil lihtsalt oma loomulikust ebamugavustundest üle saada. Harjuge ära."

USA konservatiivne poliitiline kommentaator Ben Shapiro ironiseerib aga, et miski ei ütle, et "ma seisan naiste eest" nii selgelt kui sundida tüdrukuid lahti riietuma poiste ees, kes usuvad, et nad on tüdrukud ning nimetada neid sallimatuteks, kui nad seda ei tee.

Konservatiivne kolumnist Matt Walsh lisab, et "kui te toetate seda, et hirmunud ja alandatud noori tüdrukuid sunnitakse poiste ees riideid vahetama, siis palun ärge teeselge, et te hoolite naiste õigustest, eriti aga naiste õigusest privaatsusele. Ning palun ärge pidage meile enam kunagi jutlusi "vägistamiskultuuri" või "patriarhaadi" ohtudest. Te olete nõus seadma tüdruku turvalisuse ohtu ning sundima teda häbi- ja piinlikustundega poiste ees riideid vahetama, et vaid teie LGBT-agendat edendada. Te olete naiste vaenlased, mitte toetajad. Olge vähemalt selle osas ausad."

Ameerika konservatiivse uudistekanali One America News Network saatejuht Liz Wheeler tunneb sellisesse olukorda asetatud naistele aga kaasa, kuna ka tema oli keskkooli ajal ujuja ning pidi sageli riietusruumis ujumisriided selga panema: "Kui ma olin keskkoolis siis marssis ükskord tüdrukute riietusruumi üks piiluja, samal ajal kui me seal riideid vahetasime. Ning see oli paljude tüdrukute jaoks täiesti kohutav."

"Miks neid tüdrukuid nüüd aga ignoreeritakse?" küsib Wheeler. "Need keskkoolitüdrukud ütlevad koolile, et nad tunnevad end oma keha bioloogilistele meestele paljastades ebamugavalt. Miks kool seda lihtsalt ignoreerib? Miks trumpab ühe soodüsfooria all kannatava bioloogilise mehe emotsionaalne diktaat üle kõikide bioloogiliste naiste emotsionaalse heaolu ja füüsilise turvalisuse kes on sunnitud seda riietusruumi kasutama. Ning ma rõhutan veelkord: sunnitud seda riietusruumi kasutama, kuna tegemist on kooliga, kus õpilastel pole valikut."

Wheeler leiab, et transaktivistist noormees lükkas kooli poolt pakutud kompromissi tagasi seetõttu, et "transideoloogiat ei huvita tegelikult sallivus, aktsepteerimine ega võrdsus ning eriti mitte naiste jaoks".

"Emad ja isad, kas te arvate, et see on õige?" küsib Wheeler lõpetuseks. "Kas te saate oma tütardele, õdedele, oma naisele, oma emale, oma väikestele tüdrukutele otsa vaadata ja mulle öelda, et on õige sundida neid poliitilise korrektsuse nimel olukorda, kus bioloogilised mehed end kooli riietusruumis nende ees paljastavad? Kas see on see, mida naised väärivad? Kui te nii ei arva, siis andke sellest ka teada ning kaitske meie tüdrukuid."

Allikad: The Daily Wire, LifeSiteNews

Murest murtud isa: Eesti LGBT Ühing tegi mu "transsoolisele" tütrele ajupesu

Always eemaldab transaktivistide survel hügieenisidemetelt naissoo sümboli

Briti kohus: transsoolisust eitav kristlus ei vääri demokraatlikus ühiskonnas tunnustust