Markus Järvi: kultuurirevolutsioon à la Polonaise

Käesolevas kommentaaris heidan pilgu Poola parlamendivalimistele, mille tulemused on Euroopa vasakpoolsed ringkonnad pehmelt öeldes murelikuks teinud.

Konservatiivne Õigus ja Õiglus sai valimisvõidu, saagiks 37,6% häältest, järgnes Poolas kaheksa aastat valitsenud Kodanike Platvorm (24,1%). Süsteemikriitiline jõud, mida juhib endine rockmuusik Paweł Kukiz, sai kolmanda erakonnana 9% häältest.

Mis aga kõige huvitavam: ühendatud vasakerakond jäi parlamendist välja ega teeninud Poola rahva seas isegi mitte valimiskünnise ületamiseks vajalikku 8-protsendilist toetust.

Nagu ikka, üritatab liberaalne meedia liigitada paremtsentrisse jääva Õiguse ja Õigluse poliitiliste pidalitõbiste hulka, nimetades neid kõikvõimalike rumalate sõnadega, ent selles on hoomata pigem vasakliberalismi kaotusest sugenevat närvilist tõmblust kui midagi, mis ligilähedaseltki võiks sarnaneda tõele.

Fakt on see, et vasakpoolsed kaotavad Poolas noorte toetust, samas kui konservatiivne hoiak tõuseb noorte seas esile üllatavalt popi valikuna.

 

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.