Euroopa ja Ameerika rahandusjuhid asusid esmaspäeval kärmelt tegutsema, et kompenseerida Ukrainale Venemaa rahalise toetuse võimalikku kaotust ning tagada kommertspankade kaudu finantsabipaketid.

USA rahandusminister Jacob Lew kutsus Ukraina võimuesindajaid telefonivestluses üles astuma nii kiiresti kui võimalik dialoogi IMF-iga ning lisas, et Ameerika Ühendriigid toetavad seda püüdlust ka omalt poolt.

Ühendkuningriigi rahandusminiser George Osborne teatas, et ka tema riigi valitsus on valmis toetama läbi IMF-i Ukrainale finanatsabi paketi andmist.

Euroopa Liidu majandus- ja rahandusasjade volinik Olli Rehn selgitas aga Financial Times'i vahendusel, et Ukrainale antavad finantsabipaketid peaks ulatuma miljardite eurodeni.

Ukraina presidendi kohusetäitja Oleksandr Turšõnovi sõnul on Ukraina kukutatud president Janukovõtš viinud riigi majanduse katastroofi äärele.

Pühapäeval andis aga Venemaa teada, et külmutab varasemalt kokku lepitud Ukraina võlakirjade ostmise 2 miljardi euro ulatuses, kuni nädalavahetusel kulminatsioonini jõudnud segadus poliitilises olukorras selgineb.

Loe lähemalt siit.

Vt seonduval teemal: