"Kalis terrorist! Mina kirrjudan sulle esmest korda ..." Foto: Pexels

Briti koolilaste tarvis on valmistatud õppevahend kujundamaks neis austust terroristide vastu, kes tapavad inimesi ebaõiglase kohtlemise tõttu, vahendab Breitbart.

Materjal ilmus trükist vaid paar nädalat enne Manchesteri enesetapurünnakut, milles said surma 22 inimest, nende hulgas seitse last.

Õppematerjal "Räägime terrorismist" (Talking About Terrorism) sisaldab soovitust õpetajatele "paluda lastel kirjutada kiri terroristile."

Terrorismiakte kirjeldatakse raamatus kui "teatud liiki sõda."

Terroristid tapavad inimesi, kuna nad arvavad, et neid "koheldakse ebaõiglaselt ning nende vastu ei näidata üles respekti," selgitatakse õppevahendis.

Loetletakse ka "terroriste", kes seisid õige asja eest – nagu näiteks Nelson Mandela.

"Sufražetid kasutasid vägivalda ja neid nimetati terroristideks … Tänapäeval arvavad paljud, et nad olid vaprad naised, ning imetlevad nende võitlust õiguse eest hääletada," räägib raamat.

Õppevahendi eessõnas selgitatakse, et see edendab tolerantsust.

"See on peast põrunute idee, mis põhineb eksiarvamusel, nagu peaksid algkooli lapsed suhtlema ja näitama üles "respekti" religioossete fanaatikute vastu, kes neid tappa tahavad," ütles Expressile liikumise Campaign for Real Education esimees Chris McGovern.