Jutuhoos on Saksa kantsler Angela Merkel (pahemal) ja Hollandi peaminister Mark Rutte. Foto: Flickr

Iialgi varem pole Euroopa eesotsas olnud nii palju lastetuid poliitikuid, kirjutab Gatestone Institute'i vahendusel itaallasest ajakirjanik ja kirjanik Giulio Meotti.

Nad on moodsad, avatud ja multikultuursed ning teavad, et "kõik lõpeb nendega."

Lühemas perspektiivis on lasteta põli leevenduseks, kuna pere peale raha kulutada ei tule, ohvreid tuua pole vaja, ning tulevaste tagajärgede pärast ka keegi ei kaeba.

Nagu nenditakse ühes Euroopa Liidu poolt finantseeritud raportis: "Pole lapsi, pole probleemi!"

Emaks või isaks olemine tähendab aga, et sul on sinu juhtida oleva riigi tulevikus väga reaalne panus mängus. Euroopa kõige tähtsamad liidrid endast lapsi maha ei jäta – lastetud on nii Saksa kantsler Angela Merkel, Hollandi peaminister Mark Rutte kui ilmselt Prantsuse presidendiks saav (tänaseks tehtud, artikkel ilmus 6. mail – toim) Emmanuel Macron.

Nimekirja võiks jätkata: Rootsi peaminister Stefan Löfven, Luksemburgi peaminister Xavier Bettel ja Šoti esimene minister Nicola Sturgeon.

Ja kuna Euroopa liidritel lapsi pole, ei näi nad ka kontinendi tuleviku pärast muret tundvat. Nagu kirjutas Saksa filosoof Rüdiger Safranski:

"Lastetute jaoks kaotab põlvkondade mõistes mõtlemine relevantsuse. Seepärast käituvad nad üha enam nii, otsekui oleksid nad viimased, ning näevad end seisvat ahela lõpus."

"Euroopa on tegemas enesetappu. Või vähemalt on selle liidrid otsustanud enesetapu teha," kirjutab ajalehes The Times Douglas Murray. "Tänasel Euroopal on kasinalt tahtmist end taastoota, enda eest võidelda või isegi vaidluses poolt valida."

Loe edasi siit.

President türklastele: teie olete Euroopa tulevik