Sõjaväelane baasi külastava Charlie Danielsi bändiga jämmimas. Foto: Wikimedia Commons

Legendaarne kantrilaulja Charlie Daniels tuletab ameeriklastele valimiste eel meelde, et relvade ärakorjamine on totalitaarse valitsuse võimuletuleku võti.

"Esmalt riisuvad relvad, siis istuvad pähe," vahendab Breitbart Danielsi täpsemat selgitust (vaba tõlge, ingl. k. "first they disarm you, then they control you").

"Kahjuks võin ma taas tunda, kuidas patriotism [Ameerikas] mõõnale pöördub," tõdes Daniels USA relvatootjale Daniel Defence antud intervjuus.

"Uskumatu, et me oleme lasknud asjadel nii hulluks minna. Uskumatu, kuidas 40 protsenti meie maa elanikest on täielikus teadmatuses, mis sünnib," ütles Daniels.

Põhiseaduse teise paranduse* juurde tulles sedastas Daniels, et "meil on õigus relvi omada ja kanda. Seal ei ütle midagi selle kohta, millise kaliibriga nad olla võivad. Ei ütle midagi selle kohta, kui mitu meil neid olla võib."

Ta jätkas: "Kui ma lähen koju täna õhtul ja keegi murrab majja sisse, siis ma sirutan käe ja haaran püssi ja kaitsen sellega oma peret."

Laulja hoiatas kaasmaalasi, et "kui me valime inimesed, kes meilt teise paranduse õigused ära võtavad, siis oleme nende meelevallas. Igas riigis, mille totalitaarne valitsus üle on võtnud, korjati esiteks relvad ära."

Küsimusele, miks on tema muusika alati peegeldanud sügavat austust sõjaväe vastu, vastas Charlie nii: "Ma sündisin aastal 1936. Olin viiene, kui Pearl Harborit pommitati. Ma mäletan seda. Ma mäletan, kui kuulsin seda raadiost. Ja mulle sai selgeks – ja seda ma ütlen laval igal õhtul –, et Ameerikat kaitsevad vaid kaks asja. Kõikvõimsa Jumala arm ja USA relvajõud."

* Kuna hästi toimiv vabatahtlikest koosnev väeüksus on vaba osariigi julgeoleku jaoks vajalik, ei piirata inimeste õigust omada ja kanda relvi – toim 

Intervjuu lühiversioon on siin:

Täispikk versioon tõsisele huvilisele (tee tass kohvi ja varu tunnike aega):