Lauri Hussar. Foto: viimsiuudised.ee

Erakonna Eesti 200 juhatuse liige ja endine Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar süüdistab Objektiivi orbanismi importimises Eestisse. Tema hinnangul on aga orbanistlik mõttelaad Eestile ohuks, sest flirdib üheselt Moskva ja selle väärtusruumiga. Samuti väidab ta, et "meelsusportaal" Objektiiv on rajatud ja rahastatud Poola äärmuskatoliiklaste kaudu, vahendab Eesti Päevaleht.

"Sisuliselt on Ungari Orbani juhtimisel astunud Venemaa teed, tasalülitades opositsiooni ja vaigistades ajakirjandust ja kriitikuid ning zombistades nii omaenda inimesi. Paraku võib olla juhtunud ka see, et Ungari jaoks on inimeste ajupesu jõudnud tasemele, kust enam tagasiteed ei ole ja nii on Putin võitnud ühe lahingu, vähemalt Ungaris. Nii on löögi alla on sattunud ka läänemaailma ühtsus ja võime ühiselt tegutseda, sest õhus on võimalus, et Ungari võib Venemaa vastaseid sanktsioone pidurdada," kirjutab Hussar oma arvamusartiklis.

"Meil tasuks selle valguses mõelda väga tõsiselt kõigi nende peale, kes impordivad orbanismi Eestisse," jätkab ta ning süüdistab selles ka portaali Objektiiv. "Siiani on seda teinud vähemalt kaks end konservatiivseks nimetavat parteid ja Poola äärmuskatoliiklaste kaudu rajatud ja rahastatud meelsusportaal."

Tema sõnul võivad orbanismi maaletoojate huvid olla küll erinevad, "aga viimaste väljaütlemiste valguses on selge, et see mõttelaad on Eestile ohuks, sest flirdib üheselt Moskva ja selle väärtusruumiga."

Toimetas Martin Vaher