Taani päevalehe Jyllands-Posten kontor Kopenhaagenis. Foto: Scanpix

Rootsi päevalehe Expressen peatoimetaja asetäitja tembeldas Taani ajakirjanduse massiimmigratsiooni otsekohesema kajastamise eest "vastikuks" ning kurtis, et paljud valijad – ja eriti "populistide" poolehoidjad – on kaotamas usku peavoolumeediasse.

Oma juhtkirjas oletab Karin Olsson, et Rootsi Demokraatide toetajad usaldaksid ilmselt pigem "vastikut" Taani meediat, kellel tema teada lasub massiimmigratsiooni ja islami kajastamisel vähem "piiranguid".

Olsson tsiteerib ka uuringut, mille kohaselt peavad Rootsi peavoolumeediat usaldusväärseks vaid 63 protsenti Rootsi Demokraatide valijatest.

Seejuures usub 68 protsenti rootslastest, et ajakirjanikud on oma lugusid kirjutades mõjutatud poliitilistest eelarvamustest. Rootsi Demokraatide puhul on vastav protsent 82.

Eriliselt skeptilised on rootslased peavoolumeedia suhtes massiimmigratsiooni kajastuse osas – selles küsimuses usaldab neid vaid 29 protsenti rootslastest ning 39 protsenti on vastupidisel arvamusel. Rootsi Demokraatide skeptitsismi tase on antud juhul aga suisa 75 protsenti.

Hiljutiste küsitluste valguses on immigratsioon lähenevate üldvalimiste eel rootslaste peamine mure, mistõttu selles küsimuses karmi poliitikat pooldavate Rootsi Demokraatide populaarsus pidevalt tõuseb – ja eriti just noorte hulgas.

"See on tõsine asi, kui niivõrd suure erakonna poolehoidjad ei usalda peavoolumeediat olulistes ühiskondlikes küsimustes," kirjutas Olsson ning süüdistas selles Rootsi Demokraatide "strateegiat vastanduda väidetavale eliidile, kes "võltsuudiseid" viljelevad."

Televaatajad: parteijuhtide valimisdebati võitis Rootsi Demokraatide liider