"Andke Rootsi meile tagasi!" ütleb slaid Jimmie Åkessoni taga. Foto: Scanpix

Euroskeptiliste ja massilise sisserände vastu võitlevate Rootsi Demokraatide liider Jimmie Åkesson süüdistas televisiooni vahendusel Rootsi migratsiooniametit aktivismis ning pani neile südamele keskenduda uuesti illegaalide ja varjupaigale mittekvalifitseeruvate isikute maalt väljasaatmisele.

“Hetkel on võibolla kõige tähtsam integratsioonimeede see, et kes iganes ei vaja kaitset, kes ei peaks siin viibima, saadetaks tagasi nii ruttu kui võimalik,” ütles Åkesson.

Rootsi ühe populaarseima erakonna liider rõhutas, et “paljud inimesed, kes on tulnud siia ja kes ei vaja kaitset, kel pole ühtegi arusaadavat põhjust siin viibimiseks ning Rootsi maksurahast elamiseks – nad peavad pöörduma tagasi sellele maale, kust nad tulid.”

Olukorras kus Rootsi järgmiste üldvalimisteni on jäänud vähem kui aasta, on Åkesson väljastanud ingliskeelsete subtiitritega kampaaniavideo, milles kritiseerib teravalt meediat ja peavoolupoliitikuid massiimmigratsiooni jätkuva toetamise eest.

Muuhulgas toob ta esile, et teatud Rootsi piirkondades käib kuritegelike jõukude rivaalitsemise tõttu sisuliselt kodusõda.