Valge Maja ei välista võimalust, et Hillary Clinton saab president Barack Hussein Obamalt viimasel minutil armu – kuigi endist välisministrit ei ole kuriteos süüdistatud.

Eile küsisid reporterid Valge Maja pressiesindajalt, kas Obama on kaalunud võimalust kasutada oma ametipositsioonist tulenevat unikaalset võimalust.

Nagu vahendab New York Post, oli Josh Earnesti vastus mõistatuslik: “President on andnud armu (ingl. k. has offered clemency) paljudele ameeriklastele, kes varem föderaalvanglates karistust kandsid.”

“Ja me ei rääkinud [seejuures] eelnevalt presidendi plaanidest anda armu ühelegi nendest isikutest. Ja seda seetõttu, et me ei räägi [omavahel] presidendi mõtlemisest (st mida ta mõtleb  toim), eriti seoses mistahes konkreetsete juhtumitega, mis võivad puudutada armuandmist või karistuse leevendamist,” täpsustas pressiesindaja.

Hillary Clintoni ülikõrge korruptsioonitaseme tõttu on äsjalõppenud valimiste eel rahvasuust korduvalt kõlanud üleskutsed “Lock Her Up!” ja “Hillary for Prison!” (vastavalt “Pange ta kinni!” ja “Hillary vangi!”)

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) käitumist seoses Hillary Clintonile süüdistuse esitamisega võiks ilmestada loosung “Julgelt edasi-tagasi!”

Pressiesindaja mõtlikku ja sügavtõsist vastust koos eelneva küsimusega võite kuulata-vaadata siit: